Arnica Krem Neye Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

Arnica Krem Neye Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları
28 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 7.155 kez okundu.

Bu krem morluklar üzerinde en etkili kremlerden biridir. Göz altı morlukları birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Stres, uyku soruları, yanlış beslenme gibi durumlar göz altlarında morluk oluşmasına neden olur. Bu morluklar ise çoğu kişini yaşamak istediği sorunlar arasında bulunmaz. Bunun dışında vücudun herhangi bir bölgesinde darbeye bağlı olarak morluk oluşumu söz konusu olabilir. İşte bu durumda yapılması gereken tek hareket arnica krem kullanmaktır. Bu krem morlukları geçirme konusunda oldukça başarılı ve ünlü bir ilaçtır. Morluğun nerede olduğundan bağımsız olarak tedavi edici etkisi bulunur. Bu nedenle birçok evde bulunan bu kremin kullanımı da oldukça basittir. Bu ilaç doku iyileştirici ve hasar giderici ilaçlar kategorisinde bulunur. Ancak her ilaç gibi bunun da kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

 

 

 

Arnica Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu kadar çok işe yarayan bir krem olmasından dolayı birçok insan arnica krem nedir diye merak edebilir. Bu krem yüzeyde bulunan ve yaralanmalar sonu ortaya çıkan ağrıları hafifletmede, morarmaları geçirmede kullanılır. İlaç içerisinde bulunan bileşenler anti-enflamatuar etki gösterir. Bundan dolayı da bölgede oluşan lezyonların giderilmesi için kullanılır. İlaç damar boyunca hareket eder ve yumuşak dokuda oluşan hasarları giderir. Eklemlerde iltihap oluşması durumunda ise bu iltihapları giderir.

 

 

Arnica Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu krem aşağıda yer alan rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılır;

 • Çürükler,
 • Göz altı morlukları,
 • Burkulmalara bağlı şişlikler,
 • Spor sonrası oluşan travmalar,
 • Eklem iltihapları,
 • Kaslarda ve yumuşak dokularda ortaya çıkan sıkıntılarda,
 • Böcek ısırıkları sonrasında oluşan kaşıntı,
 • Hafif yanıklar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın etken maddesi Arvica çiçekleridir. Bu yönüyle daha doğal bir ilaç sayılabilir. Yardımcı maddeleri ise sarı kantarom, at kestanesi ve yeşil çay ekstresidir. Bütün bu maddeler yıllar boyunca insanların şifa bulmak için kullandıkları malzemeler arasındadır. Hepsi bir araya geldiğinde ise hem doğal hem de etkili bir ürün ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir: Sivilceler İçin En Etkili Jel Hangisi?

 

Arnica Krem Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Krem günde üç defaya kadar uygulanabilir. Bu kremi sorun olan bölgeye güzelce masaj yaparak yedirmek gerekir. Üzerinin kapatılmasına gerek yoktur. Krem haricen kullanılır. Kullanımı sırasında açık yaralara temas ettirilmemesi gerekir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Her ne kadar ilaç içeriği doğal malzemeler içerse de bütün ilaçlar gibi bu cilt ürünü de hamilelik ve emzirme sırasında doktor konturolün de kullanılmalıdır. Gebelikte fetüse, emzirme sırasında ise süt yoluyla bebeğe geçmesi istenilen bir durum değildir. Burada önemli olan kar zarar hesabıdır. Eğer anne için ilacın kullanımı zaruri ise emzirme tekrar programlanabilir. Ancak genel kanı mutlaka bir hekime danışılması gerektiği yönündedir.

Araç ve Makine Kullanımı

Bu ilacın araç ve makine kullanımı üzerinde bilinen bir yan etkisi yoktur.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda kullanımına her ilaçta olduğu gibi dikkat edilmesi gerekir. Bir yaşından küçük bebeklerde kullanılması tavsiye edilmez. Daha büyük yaştaki çocuklarda kullanımında ise çocuğu takip eden doktoru bilgilendirmek gerekir.

Yaşlılarda Kullanımı

Bu konu ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Her ihtimale karşı doktor gözetiminde kullanılması gerekir. Kullanılan ilaçlar ve bu krem içeriğinde bulunan maddeler arasında olumsuz bir etkileşim durumu ortaya çıkabilir.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Arnica Krem içeriği doğal malzemelerden oluşan bir üründür. Buna rağmen kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar da bulunur.

 • İlacın bir yaşını geçmemiş bebeklerde kullanılmaması gerekir.
 • İlaç içerisindeki maddelere hassasiyeti olanların bu ilacı kullanmaları önerilmez.
 • Kullanım sırasında cilt üzerinde herhangi olumsuz bir durumun oluşması halinde ilacın kullanımı kesilmelidir.
 • Bu ilaç gözlere, açık yaralara ve mukoza olarak tabir edilen bölgelere sürülmemelidir.

 

Arnica Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

Krem doğal malzemelerden üretildiği için bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak uzun kullanımlar sırasında ilacın sürüldüğü bölgede bir takım problemler yaşanması durumu oluşabilir. Bunlar cilt üzerinde kızarıklık, yanma, batma hissi gibi problemlerdir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde bu ilacın kullanımının kesilmesi şarttır.

 

 

 

 

Arnica Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Arnica krem fiyat olarak 70 TL’dir. Tam olarak ilaç statüsünde olmadığı için birçok platform üzerinden temin edilebilir. Eczanelerde satılır ancak internet siteleri üzerinden de satışı söz konudur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise kremin satın alınacağı alanın güvenilir bir alan olmasıdır.

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bu ilacın bilinen bir muadili yoktur. İlacın formülü kendisine has özellikler taşır. Bu nedenle bunun yerine başka bir ilaç kullanılması gerektiği durumlarda bir hekim görüşü almak önemlidir. Yani tam olarak karşılayan bir ilaç ismi yoktur.

 

 

 

Arnica Krem Saklama Koşulları

 

Bu ilaç 15-25 derece arasında ve oda sıcaklığında saklanmalıdır. İlacın güneş ışığı ile doğrudan temas etmesi engellenmelidir.  Bu ilacın çocuklar ile doğrudan temasının engellenmesi önemlidir. İlacın raf ömrü ise 2 yıldır. Bu sürenin sonunda kremin uygun şekilde kullanımdan kaldırılması şarttır. Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların kullanımı sağlık sorunlarına yol açabilir.

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Arnica krem göz altı morlukları üzerinde etkili midir?

Cevap 1: Bu kremin en yaygın kullanım şekillerinden biri de göz altı morluklarının tedavisidir. Ancak sürerken göz ile temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir. Eğer kremi gözünüze kaçırmışsanız bol su ile güzelce gözünüzü yıkayabilirsiniz.

Soru 2: Bu kremin mutlaka reçete ile mi satın almak gerekir?

Cevap 2: Hayır, kremin reçeteli satılma şartı bulunmaz. Reçetesiz olarak kolayca satın almanız mümkündür.

Soru 3: Bu ilacı kullanırken çok fazla yan etki oluşur mu?

Cevap 3: Beklenen durum kremin herhangi bir yan etki göstermemesidir. Ancak bir sorun oluştuğu takdirde kullanılması sakıncalıdır.

Soru 4: Elimde son kullanma tarihi geçmiş arnica krem mevcut, kullanabilir miyim?

Cevap 4: Kesinlikle son kullanma tarihi geçmiş kremi kullanmamanız gerekir. Aynı şekilde herhangi başka bir ürünün de son kullanma tarihi sonrasında kullanımı sakıncalıdır.

 

Travazol Krem Nasıl Bir Şeydir,Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları

 

 

Arnica Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Arnica krem kullananlar bu krem ile ilgili sosyal medyada şu şekilde yorumlar yapmışlardır;

 • Göz altı morlukların için kullanıyorum. Birçok pahalı kozmetik ürününden daha çok işe yarıyor.
 • Yüzümde oluşan ödemleri geçirmesi için kullanıyorum.
 • Sanırım sivilceler üzerinde işe yaramıyor, denedim ama geçirmedi.
 • Ben de hiçbir etkisi olmadı. Göz altlarım hala aynı mor renkte.

 

Etiketler:

Arnica Krem Neye Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Gulden dedi ki:

  Burun kenarlarımda ki kılcal damarlar için kullanılabilir mi?

  1. admin dedi ki:

   Burun kenarlarında kullanabilirsiniz.

Sayfa başına git