Expigment Krem Ciltteki Leke Sorununu Çözüyor!

Expigment Krem Ciltteki Leke Sorununu Çözüyor!
15 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 5.015 kez okundu.

Birçok kişinin yaşadığı sorun olan cilt lekeleri çok can sıkar. Güzelliğimize ve görünümümüze gölge düşürür ve öz güvenimizi kaybettirir. Bunun için birçok metot olsa da yeterli derecede işe yaramaz. İşte bu sorunu çözmek için expigment adlı kremi sizler için inceleyeceğiz. Niçin expigment krem derseniz gerçekten geri dönüşlerinde olumlu kanı çok fazla.

Yani kullanan birçok kişi fayda görüyor ve öneriyor. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçların mevcut olduğunu da unutmayın. Bu satıları ifade eden bir kişi olarak bu ilacı kullandığımı ifade etmeliyim. Yani size denenmiş en doğru ve en net fikirleri sunuyoruz. Bu açıdan düşüncelerimizi en samimi şekilde sizlere aktarıyoruz.

Bu ilaç ciltte oluşan leke, sivilce, çil ve cilt renginin koyulaşması durumunda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Deriyi soyma etkisi de olduğu için ölü deriyi atarak deriye canlılık ve parlaklıkta kazandırır. Soyma özelliği 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Mavi beyaz kabı bulunmaktadır. İşte kısa bilgiler verdiğimiz bu cilt ürünü hakkında diğer sorulara cevap bulalım.

Expigment Nedir, Nasıl Bir Kremdir?

 

Derinin üzerine dıştan sürülerek uygulanan cilt renginin açılması, cilt oluşan lekeler, güneş lekeleri, çiller, sivilce(akne) için sıklıkla kullanılan bir tür kremdir. Lekeler neden kaynaklanırsa kaynaklansın önemli derecede sonuç veriyor. Sivilce lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri için iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Cilt soyma özelliği olduğu içinde cildi beyazlaştırmak içinde kullanılmaktadır. Zamanla çeşitli nedenlerden dolayı cilt renginiz koyulaştı ise kısa sürede rengini açar ve önemli derecede beyazlaştığını görebilirsiniz. Yaş geçtikçe deride değişimler fazla olur bunlarda sorun olarak karşınıza çıkar bu gibi durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

 

İçeriğindeki Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

İçeriğindeki maddeler sonuca gitmek için önemlidir. Birçok sorunu çözen bu maddelerdir. Bunun için bilgi vererek nasıl bir şey olduğunu ifade edelim. Bu kremin etken maddesi hidrokinon dur. Her 1 gramda ortalama 40 mg hidrokinon bulunmaktadır. Yarımcı maddeleri ise disodyum EDTA, beyaz yumuşak vazelin, sorbik asit, setosterail alkol, lauril sülfat, siklometikon, sitrik asit monohidrat gibi maddeler bulunmaktadır. İçeriğe baktığımızda sorunları çözecek önemli maddeler mevcuttur. Son derece de güvenli bir içeriğe sahiptir.

 

 

 

Hangi Durumlarda Bu Krem Kullanılmalıdır?

 

 • Sarkan ve gevşemiş ciltleri toparlamak için kullanılır
 • Cilt renginin koyulaşması durumunda cildi beyazlatmak için kullanılır.
 • Koyu renkli lekelerin açılarak giderilmesi durumlarında kullanılır.
 • Ciltte önemli renk değişimlerinde bu krem tedavi amaçlı kullanılır.
 • Güneş lekeleri sivilce lekeleri,doğum lekelerinin tedavisinde kullanılır.
 • Ölü deriyi atarak cildin canlı ve parlak olması için uygulanır.
 • Sivilce(akne) tedavisinde uygulanır.
 • Yaşlanmış deriye peeling etkisi göstererek daha genç kalmasını sağlamak için kullanılır.
 • Cildi yenilemek gerektiği durumlarda tedavi amaçlı uygulanır.
 • Koyu renkler ciltte artması durumunda tedavi amaçlı tercih edilir.

 

 

 

Vücudun Hangi Kısımlarında Bu Ürün Tercih Edilmelidir?

 

Bu noktaya açıklık getirelim ve doğru kullanımların önünü açalım. Cilt üzerine haricen yani dıştan uygulanan bir üründür. Ağzı yoluyla kesinlikle kullanılmaz. Sorunlu bölgeye masaj yapılarak kullanılmalıdır. Yüz bölgesinde,ellerde,kol bölgesinde,ayaklarda boyun kısmında rahatlıkla kullanılabilir. Yani özetle vücut için sınırlama yoktur. Yalnız göz çevresinde ve burun içinde temas edilmemelidir. Bunun haricinde vücudun dış kısımlarından kullanılabilir. Burun içine ve göze temas ederse de hemen bol su ile durulamanız gerekmektedir.

 

 

 

Expigment Kremin Hangi Çeşitleri Vardır?

 

Kendi içerisinde çeşitleri mevcuttur. Birçok kişide kullanmadan önce bu noktaya takılmaktadır. Acaba hangisini kullanmalıyım diye merak edilmektedir. Detayını aşağıda açıkladık.

2 tane farklı çeşidi bulunmaktadır.

 • Expigment % 2
 • Expigment % 4

 

 

 

 

Expigment %2 ve Expigment %4 Arasında Fark Var Mıdır, Varsa Nelerdir?

 

İkisinin arasında fark şudur: Expigment 4 içeriğinde daha fazla etken madde bulundurur ve daha yoğun tedavi gerektiren durumlarda kullanılır. Expigment 2 ise daha az oranda etken madde bulundurur ve başlangıç tedavisi için tercih edilir. Yüzünüzde hafif ve normal durumlar için 2 ağır ve sıkıntılı durumlar içinde 4 olan kullanılır. Bu duruma doktorunuzun karar vermesi en doğru olanıdır. Expigment 2’den gereken sonucu alamazsanız 4 geçiş yapıp deneyebilirsiniz. Bu ikisinin arasındaki farkın en basit anlatımı bu şekildedir. Özetle hafif lekeler için 2 ağır lekeler için ise 4 tercih edilmelidir.

 

 

 

 

Yüzümde Sivilceler Var Bunun İçinde Kullanabilir Miyim?

 

Yüzünüzde sivilceler var ise birçok dermatolog bu ürünü diğer sivilce kremleri ile beraber yazmaktadır. Yani direk sivilce(akne) kremi değildir ama dolaylı olarak etki edip fayda görebilirsiniz. Yani bir nevi kombinasyon şeklinde kullanılan bir üründür. Yüzünüzdeki sivilce sorunu için tek başına yeterli eti gösteremeyebilir ama kesinlikle azaltıcı etkisi vardır. Bir nevi yardımcı bir ilaç demek aha doğru olur.

 

 

 

Expigment Krem Kullanım Şekli

 

Doğru kullanımı çok önemlidir,yoksa elde etmek istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. İşte kullanım şekli;

1.Sadece sorunlu bölgeniz için kullanıma özen gösterin.Yani sorunlu olmayan bölgeler için kullanmayın.

2.Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde hafif parmak dokunuşları ile sürün.

3. Herhangi bir şekilde hekiminiz tarafından farklı bir öneri olmadıysa sabah akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayın.

4.Bu kremi kullandığınız süre boyunca mümkün olduğu kadar güneşten uzak durun ve de güneş koruyucu kullanın. Yaz mevsimi dışında kullanmanız daha iyi olacağı kanaatindeyiz.

5.Kullanım süresi içinde 60 gün yani 2 ay içinde herhangi bir fayda görmezseniz tekrardan dermatoloğunuza görünün.

Çocuklarda ve Yaşlılarda Kullanımı

12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilemez. Yaşlılar için herhangi bir kullanımı incelenmemiş ve rapor edilmemiştir.

Hamile ve Emziren Bayanlarda Kullanımı

Hamile iseniz ya da kullanım sürecinde hamile kaldıysanız ya da emziren bir anne iseniz hekiminizin tavsiyesine göre kullanabilirsiniz. Hekiminiz kullanmanızı uygun bulmazsa kesinlikle kullanmamalısınız.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Olanlarda Kullanımı

Bu gibi hastalar bu ilacı kullanırken doz ayarlaması gerekli olabilmektedir. Bundan dolayı da kesinlikle hastalığınz doktorunuza söylemelisiniz.

Diğer İlaçla Kullanımı

Işığa karşı duyarlılığı arttırıcı ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Kullanıldığında yan etkileri görme ihtimaliniz çok fazla artar.

 

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Faydalı Olacak Ayrıntılar

 

 • İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız.
 • Kullanımında iki ay içerisinde fayda gördüyseniz kullanmaya devam edin. Yoksa ilacın kullanımını kesip doktorunuza muayene olun.
 • Buruna bitişik noktalarda ve gözaltında tahriş yapabilir. Mümkün oldukça bu bölgelere sürülmemesi tavsiye edilir.
 • Yiyecek ve içecek ile beraber alındığında herhangi bir etki ortaya çıkmamaktadır. Yani yediğiniz hiçbir şey ile etkileşim söz konusu değildir.
 • Güneşte derinin yanmaması için kullanılmaz. Böyle bir etkisi yoktur.
 • Bu kremi kullanım sürecinde cildiniz güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelebilir.
 • Tahriş olmuş ciltte ya da açık yara mevcut olan durumlarda sürülmemelidir.
 • Ağız,göz ya da burun içine yanlışlıkla sürdü iseniz bol su ile hemen yıkayın.

 

 

 

Expigment Kremin 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Expigment  %4 krem fiyatı  16.26 TL’den satılmaktadır. %2 olanının fiyatı da 13.26 TL’dir. Bu fiyatın çok üzerinde satmak isteyen yerlerden alım yapmayın. Eczanelerde başka herhangi bir yerde satılmamaktadır. Reçete edildiğinde de sigortanız tarafından fiyatının büyük kısmı karşılanmaktadır. Reçetesiz de bu kremi satın alabilirsiniz.

Stafine Krem Hakkında Tüm Soruların Cevapları Burada!

 

 

Ortaya Çıkacak Yan Etkileri Nelerdir?

 

Aşağıdaki yan etkiler çok nadir ve istisna olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani ortaya çıkma ihtimalleri çok çok düşüktür.

-Ciltte kuruluk ve kızarıklık

-Hafif düzeyde yanma ve batma hissi

-Deride çatlama durumu

-Cildin renginde mavi siyah tarzda koyulaşma

-İçi su dolu kabarcık oluşumu

-Yüzde, dilde, boğazda şişkinlik

-Deride döküntü

-Nefes almada zorluk ve baş dönmesi

 

 

 

 

Expigment Saklama Koşulları

 

Orva İlaç Sanayi tarafından bu ürün üretilmektedir. Üretim yeri ise İzmir-Çiğlidir. Çocukların göremeyeceği ya da eliyle kolaylıkla alamayacağı noktalarda muhafaza etmelisiniz. Son kullanma tarihler geçmiş ürünleri kesinlikle kullanmayın,gidip yenisini alıp kullanın. 25 derecedeki oda sıcaklığında bu kremi saklayın. Bunun yanında kendi kabında kalması da özelliğini yitirmemesi açısından önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Hirudoid Forte Jel

 

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürün kızarıklık yapar mı?

Cevap 1: Cilt soyma özeliği olduğu için kızarıklık yapmaktadır. Bu sizi  tedirgin etmesin bu geçici bir durumdur.

Soru 2: Koltuk altını beyazlatmak için kullanabilir miyim?

Cevap 2: Koltuk altı kararma sorununuz var ise kullanabilirsiniz kısa sürede beyazlattığını göreceksiniz.

Soru 3: Her yere mi sürmeliyiz yoksa sadece hastalıklı kısıma mı?

Cevap 3: Sadece sorunlu bölgeye süreceksiniz diğer bölgelerde kullanmanıza gerek yoktur. Cilt beyazltmak için ise o bölgelere sürmelisiniz.

Soru 4: Bacak ve kalçamda oluşan lekeler içinde kullanabilir miyim?

Cevap 4: Bacak ve kalça kısmı içinde güvenle kullanabilirsiniz, sonuç alırsınız.

Soru 5: Sivilcelerim vardı siyah noktalar oluştu fayda eder mi?

Cevap 5: Lekeler için etkilidir bunlarda leke kategorisine giriyor güzle sonuç verecektir.

 

 

 

Expigment Kullananların Yaptıkları Yorumlar

 

Expigment kullananlar aşağıdaki şekilde düşüncelerini paylaşmışlardır. Bu tecrübeler size kullanıp kullanmamanız gerektiği konusunda yol gösterecektir.

 

Serdar diyor ki: Cilt lekeleri için kullanmaya başladım güzel sonuç verdi. Cildim eskisi gibi oldu kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca cildim bembeyaz oldu.

Aynur diyor ki: Koltuk altımı beyazlatmak için kullandım önemli derecede beyazlattı iyi bir görünüme kavuşturdu. Düzenli kullanmanızı tavsiye ederim.

Hasan diyor ki: Sivilceden dolayı lekelerim ve kararmalarım vardı. İlk önce cildimi soydu ve beyazlaştırdı bu sayede lekelerde azaldı. Kullanmanızı öneririm güzel bir krem.

Berivan anlatıyor: Çillerim için denemiştim. Cildimi soydu ve zamanla belirginliği gitti ve önemli ölçüde azalma oldu. Yüzde yüz geçirmedi ama eskiye oranla çok daha iyi.

Kadriye diyor ki: Arkadaşım kullanmıştı, birkaç ay sonra yüzü bebek gibi olmuştu. Sırrını sorduğumda bu kremi kullandığını söylemişti. Aklımda kaldı bende kullandım ve de önerdim tanıdıklarıma genellikle olumlu sonu veriyor.

Merve anlatıyor: Çok fonksiyonlu olduğu için kesinlikle tavsiye ederim. Kullanın derim kesinlikle bir şey kaybetmezsiniz.

 

 

 

Kullananların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Expigment Krem Ciltteki Leke Sorununu Çözüyor! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Ebrar dedi ki:

  Msr lazer epilasyon sonrası kullanılırmı yuzüme kullanıyorum 20 gündür ama bugün lazere gittim kullanıyımmı

  1. admin dedi ki:

   Diğer yorumlarınızda açıkladık.

Sayfa başına git