Hirudoid Forte Jel Nasıl Bir Şeydir, Hangi Durumlarda Kullanılır?

Hirudoid Forte Jel Nasıl Bir Şeydir, Hangi Durumlarda Kullanılır?
10 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 9.139 kez okundu.

Hirudoid forte jel birçok isimle bilinir. Hirudoid forte krem olarak bilende çok fazla kimse vardır. Bu gibi değişik ifadeler kullanılsa da ürün aynıdır. 40 gramlık alüminyum tüplerde, kokulu ve hafif cıvık tarzda bir üründür. Pıhtı oluşmasını önleyici, çarpma, düşme ve travma durumlarında kullanılan etkili bir jeldir. Düşme ve çarpma gibi durumlarda acıyı geçirir ve morarma ve zedelenmeyi de kısa süre de tedavi eder.

Ayrıca deri ödeminde de kullanmanızı tavsiye ederiz kısa sürede geçiriyor. Toplardamarda oluşan iltihap sonucu ortaya çıkacak ödem, çürük, morluk, kan oturması gibi durumlarda kullanmanız gereken ilk krem  diyebiliriz. Ciltteki bu sorunları kısa sürede tedavi ederek sizi kötü görünümden ve sıkıntıdan kurtarır. Şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Hirudoid Forte Jel Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Pıhtılaşma sorununu gidererek bağ dokunun onarımını sağlayan iyi formülize edilmiş bir cilt ürünüdür. Hastalık ya da herhangi sebepten yaralanan dokunun onarılıp eski görünümüne kavuşmasını sağlar. Sert yapıda olan dokunun ise kısa sürede yumuşatılmasını sağlayarak sağlıklı bir yapıya kavuşturur. Ciltte herhangi bir sebeple oluşacak morluk,ödem,çürük,kan oturması gibi durumlarda güvenle kullanılan bir ilaçtır. Eczanelerde bu ürün satılmaktadır reçete ile doktorunuzun yazması gerekmektedir. Açık renkli, kokulu hafif sıvıca bir haldedir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

İlaçların içeriği çok önemlidir. İçeriğindeki maddeler asıl işlevi gören yapılardır. Bu cilt ilacının asıl etken maddesi  kondroitin polisülfat isimli maddedir. 100 gramlık kremin içerisinde ortalama 445 mg kadar bulunmaktadır. İzopropil alkol,propilen glikol,sodyum hidroksit,parfüm,su, poliakrilik asit ise yardımcı maddeleridir. Bu yapıların hepsinin bir araya gelmesiyle güçlü bir içeriğe sahiptir.

 

Hirudoid Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Kullanılacağı durumları tek tek sıralayalım. Bu durumlar ortaya çıktığında bu kremi kullanabilirsiniz. İşte o durumlar;

 • Hematom olmayan yaralanmalarda kullanılır
 • Toplardamarın sızlamaların da sürülür
 • Çok fazla yanan yaralanmalarda kullanılır
 • Pıhtı oluşumunu engellemede ve  pıhtıyı kısa sürede eritmede kullanılır
 • Morluk ve ödem tedavisinde kullanılır
 • Deri oluşan kan toplanmasının giderilmesinde kullanılır
 • Cilt oluşan su toplanmalarında tercih edilir
 • Bağ dokunun onarılmasında kullanılır

 

 

 

Bu İlacı Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Bilgiler

 

1.İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise bunu bilip bu ilacı herhangi bir yerinize sürmemelisiniz.

2.Bu ürünü ağza,vajinaya,burna ya da göze sürmeyin kesinlikle. Bu şekilde bir temas olursa hemen o noktayı bol su ile temizleyin.

3.Hamile ya çocuk emziren birisi iseniz mutlaka hekim önerisi almalısınız. Yoksa bebekleri tehlikeye atacak sorunlar ortaya çıkabilir.

4.Açık bir yara var ise ya da hasar oluşmuş bir cilt yapısı var ise bu noktalarda bu ilacı bir yere kullanmayın.İyileşme olması durumunda kullanıma başlayın.

5.Hekiminiz herhangi bir durumda ya da ağrılı durumlarda bu jeli sürdüğünüz bölgeyi gazlı bezle kapatmanızı isteyebilir, hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.

6.Bu ilacın diğer ilaçlarla bir etkileşimi mevcut değildir. Ayrıca jelin makine ya da araç kullanımını etkilediğine dair herhangi bir veri yoktur.

 

 

 

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanımını adım adım anlatacağız. Doğru kullanım da her zaman çok daha fayda görürsünüz. İşte kullanım şekli;

-Sorunlu cilt noktasına yayarak hafif masaj yaparak uygulanır.

-Sorunlu(hastalıklı) bölge yanıyorsa ya da çok ağrıyorsa daha dikkatli uygulanmalıdır. Bunun yanında bir sargı bezi ile bu bölge kapatılmalıdır.

-Çok ağrı var ve yanıyorsa masaj yapılmamalı hemen uygulanarak üzeri kapatılmalıdır.

Kullanımı miktarı ile ilgili bilgiler: Hastalıklı bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 3-4 cm uygulanır. Günde ortalama 2 ya da 3 defa uygulanması önerilir. Şikayeti kişinin fazla ise bu sayı 4 kullanıma kadar çıkarılabilir. İyileşme olana kadar bu krem sürülmelidir. Hastalığa bağlı olarak ortalama 10 gün ile 14 gün arasında kesin iyileşme olacaktır. 15 gün içerisinde iyileşme olmadıysa ilacı bırakarak hekiminize görünün.

Çocuklarda kullanımı

Çocuklar için herhangi bir farklılık mevcut değildir. Aynı miktarları ve tedavi şeklini çocuklar içinde uygulamalısınız.

Hamile ve emzirenlerde kullanımı

Doğmuş ya da doğmamış bebeğe zarar verme etkisi olabileceği için hekim önerisine gör kullanılmalıdır. Hekim önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlılar için özel bir kullanım şekli mevcuttur değildir. Normal yukarıda belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kullanmayı unutursanız izleyeceğiniz yol

Unutma durumunda telafi yoluna gidilmemelidir. Yani diğer dozun zamanı geldi ise o dozu kullanarak devam edilmelidir. Şayet zamanı gelmediyse aklınıza geldi ise ilacı kullanabilirsiniz.

Daha fazla kullandığınızda izleyeceğiniz yol

Az miktarda gerekenden fazla kullanımda ortaya herhangi bir sorun çıkmamaktadır. yalnız çok aşırı miktar fazla kullandıysanız doktor yada eczacınıza hemen danışmalısınız.

 

 

 

Yan Etkiler(zararları) Neler Olabilmektedir?

 

 • Deride daha fazla hassasiyet ve kızarıklık
 • Hafif kaşıntı
 • Karın ağrısı ve soluk alış verişinde zorluk
 • Kurdeşen(ürtiker)
 • Boğaz,dil,dudak kısımlarında şişlik

Kremi kullanmayı bıraktığınız yan etkiler ortadan kalkarak normal duruma dönecektir. Yan etki bakımdan oldukça güvenli bir üründür. Yan etki görme ihtimaliniz on derece azdır.

 

 

 

Hirudoid Krem 2022 Fiyatı

 

Hirudoid forte 40 gram krem fiyatı 23.17 TL den satılmaktadır. Yalnızca eczanelerde satılmaktadır. 23.17 TL’nin yüzde onu hariç hepsini sigortanız karşılamaktadır. Santa Farma İlaç Sanayii A.Ş tarafından üretilmektedir. Üretim yeri ise İstanbuldur. Hirudoid fortenin muadili(eşdeğeri) ise yine aynı isimle üretilen bir kremdir.

İlginizi Çekebilir: Diğer Cilt Kremleri İçin Tıklayınız.

 

Saklanma Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Kendi ambalajında muhafaza etmeniz çok önemlidir. Bunun yanında çocukların göremeyeceği ve ilgisini çekmeyecek yerlere koymalısınız. Çocukların ulaşmayacağı yerlere koyarak saklamanız önemlidir. 20 derecedeki ortamlarda saklamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ilaç bozulabilir. Son kullanma tarihi geçen ürünleri de kesinlikle kullanmayın.

 

 

Hirudoid Jel İle İlgili Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Yüzümde akne(sivilcelerim) var bu ürünü kullansam geçirir mi?

Cevap 1: Tam etki eden bir krem değildir. Bu ilacın temel amacı sivilceyi geçirmek değildir. Bunun yerine farklı kremleri kullanmanızı öneririz.

Soru 2: Hemoroid diğer adıyla basur için bu ilacı kullanabilir miyim? Etkili olur mu?

Cevap 2: Bu jel hemoroid için kullanılmaz. Hemoroid için kara merhem(ihtiyol) kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru 3:  Vücudumda morluklar var bunları ne kadar süre içerisinde geçirir?

Cevap 3: Doğru bir şekilde kullanıldığında morluğun derecesine göre 3 gün ile 10 gün arasında tamamen geçirmektedir.

Soru 4: Hirudodid jeli kaş gevşetici olarak kullansam etkili olur mu,böyle bir özelliği var mı?

Cevap 4: Kas gevşetme özelliği vardır. Kasları hızlı şekilde rahatlatıyor. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Soru 5: Hirudoid forte jel bebeklerde kullanılır mı, herhangi bir sorun oluşturur mu?

Cevap 5: Bu jel bebeklerde ve çocuklarda güvenle sürülebilir. Herhangi bir olumsuz sorunla karşılaşmazsınız. Bu ilacı hekiminiz size reçete edecektir.

Soru 6: Yüzüme bu jeli sürebilir miyim, herhangi bir sorun oluşturur mu?

Cevap 6: Bu jel yüze sürülür herhangi bir sorun oluşturmaz. Yüz kısmı için biraz daha ince şeklinde uygulamanız daha doğru olacaktır.

Soru 7: Göz altımda morluklar var bunun için bu kremi sürsem geçer mi?

Cevap 7: Göz altı morlukları birçok bayanın çok fazla muzdarip olduğu konudur. Bu morluklar için az miktarda bu morlukların üzerine uygulayarak kullanabilirsiniz. Kısa sürede bu morluklar geçeceğinden emin olabilirsiniz.

 

 

 

Hirudoid Kullananların Yorumları

 

Bu ürünü kullananlar aşağıdaki tecrübelerini paylaştı. Daha önce kullanmış ve nasıl sonuç elde edilmiş yorumlarda görebilirsiniz. Bu yorumlar sizlere de önemli derecede fikir verecektir. İşte kullananlar ve yaşadıkları;

Feride diyor ki: Ayak bileğim burkulmuştu morluk ve şişlik oluşmuştu. Bunun yanında da ağrı da vardı, kısa sürede bu sorunları giderek iyileştirdi. Sürekli bulundurmanızı öneririm.

Seyfettin anlatıyor: Ezilmeler için fazlasıyla güzel bir ilaçtır. Gerçekten etkili oluyor ve bunun yanında basura da faydalı olduğunu test ettim. Benim yaşadığım kısa tecrübe bu.

Pınar’ın yaşadıkları: Spora ya da müsabakalara giderken ne olur ne olmaz için yanımda bulunduruyorum. Sakatlanma noktasında kaç kere kullandım çok etkili oldu. Bunun yanında yan etkisi de yok.

Mehmet diyor ki: Sırtımda ve belimde kesinlikle harikalar yarattı. Bel kısmımda çok fazla ağrı vardı bir yere bile oturamıyordum sürdüm kullandım hızla geçirdi. O günden bugüne hep yanımda bulundururum.

Melike diyor ki: Morluklarım için sürdüm belli oranda azalttı ve çok hoşuma gitti. Güzel ve güvenli bir jel öneririm.

Kerem diyor ki: Göz altınızda morluklarınız var ise benim gibi bu ilacı deneyin. Göz altındaki morlukları önemli ölçüde geçiriyor.

 

Etiketler:

Hirudoid Forte Jel Nasıl Bir Şeydir, Hangi Durumlarda Kullanılır? Konusuna 13 Yorum Yapıldı
 1. elen dedi ki:

  Bacagımda kocaman bir morluk vardı hatta siyahlaşmaya kadar gitmisti bu kremle 4 gunde tamamen gecti diyebilirm parmak ucu kadar birsey kaldı oda gecene kadar kullanıyorum ve yuzumde kölcal damar kırmızılgı vardı az da olsa geçmesi icin kremi uyguladım onjn icinde faydası oldu tabi gözlere dikkat edin yakabilir kesinlikle tavsiye ederim cok guzel bir jel yan etki yapmadi

 2. Naıme dedi ki:

  Cılt catlaklarına oyı gelırmı

  1. admin dedi ki:

   İyi gelir.

 3. Mavi dedi ki:

  Hemoraid icin kullanila bilirmi

  1. admin dedi ki:

   Hemoroid için kullanılmaz. Hemoroid için proctolog krem kullanın.

 4. Narin dedi ki:

  Yüzümde oluşan ölü deri ve lekeler akneler siyah noktalar intihaplı sivilceler mevcut iyi gelir mi sizce yan etkisi olur mu tamamen geçirir mi?

  1. admin dedi ki:

   Leke ve sivilce için eritretin jel kullanın. Bu linkte var detayları https://ciltbakimim.com/eritretin-jel-h10612.html çünkü hirudoid forte tam sivilce ve leke ilacı değildir.

 5. Abdulhalim dedi ki:

  Vücudumda kızarıklık ve kaşıntı var iyi gelirmi

  1. admin dedi ki:

   Kızarıklık ve kaşıntı kremi değildir bunun için avil merhem kullanmalısınız.

 6. Ahmet dedi ki:

  Belkaymasi icin ne önerirsiniz bu krem işe yararlimidir

  1. admin dedi ki:

   Etki sağlamaz bu jel yerine nimes combo jel, voltaren, jel ,fastjel faydalı olacaktır bu kremlerden birini kullanabilirsiniz.

 7. Yavuz dedi ki:

  Egzamaya iyi gelirmi.el,kol ve ensedeki egzamaya. Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Egzema için kullanılacak bir krem değildir egzama için momecon krem öneriririz

Sayfa başına git