Tritone Krem Nasıl Bir Şeydir, Faydası Nedir, Yan Etkisi Var Mıdır?

Tritone Krem Nasıl Bir Şeydir, Faydası Nedir, Yan Etkisi Var Mıdır?
18 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 5.932 kez okundu.

Tritone krem özellikle son zamanlarda oldukça etkili bir şekilde kullanılan leke kremi haline gelmiştir. Bu krem ciltte var olan lekelerin giderilmesinde ve varsa renk farklılıklarının ortadan kaldırılmasında kullanılır. Tritone krem hakkında sizlere daha detaylı bilgiler vermeye çalışacak, kremi doğru bir şekilde kullanmanız için gerekli olan bilgileri sunacağız. Düzenli ve doğru bir kullanımla cilt yüzeyinde oluşan lekelerin giderilmesinde fayda sağlayan bu krem cildin parlaklığını korumada ve cilde pürüzsüzlük kazandırmada da etkilidir. Güneş ışınlarından kaynaklı zararlı etkiler, kozmetik ürünlerinin aşırı kullanılması, yanlış beslenme, hamilelik ve buna benzer nedenlerden dolayı ciltte oluşan lekeler bu ürünle son bulur. Bu sayede cilt homojen bir görünüme kavuşur ve cilt pürüzsüzlüğüne de katkı sağlanmış olur.

 

 

Tritone Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Tritone leke kremi haricen kullanılan bir kremdir. Deri yüzeyine sürme şeklinde uygulanır. 30 gr kutularda ve reçetesiz olarak satılır. Ancak bu krem doktorlar tarafından reçete de edilmektedir. Tritone kremin farklı çeşitleri vardır. Bunlar; Tritone SPF 50+ Güneş Koruyucu Losyon 150 ml, Tritone krem 30 gr., Tritone SPF 30 krem 30 gr., Tritone forte krem 30 gr şeklindedir. Leke koruyucu faydasının yanı sıra güneşin zararlı olan etkilerinden kurtulmak için de kullanılır. Dermo kozmetik grubunda olan kremin firması Assos İlaç Kimya Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Şirketi’dir.

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesinde Ne Vardır?

 

Bu cilt ürününün içeriği hakkında bilgi verelim. Bu krem cilt yüzeyine fayda sağlayabilmek için oldukça özel içeriklere sahip bir kremdir. Etken maddesi:

 • %2 Arbutin
 • %6 Glikolik Asid
 • %2 Kojik Asid
 • %2 Askorbik Asid
 • %0,1 Glabridin şeklindedir.

 

 

 

Tritone Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Tritone forte krem en genel haliyle cilt lekelerinde ve cildin homojenlik kazanmasında etkili olan bir ilaçtır. İlacın fayda sağladığı tüm durumlar aşağıdakilerdir:

 • Ciltteki lekeleri yok eder.
 • Güneşin zararlı etkilerinden korunma sağlar.
 • Cilt rengini düzenler, eşitler ve homojen bir görünüm sağlar.
 • Güneş kaynaklı lekeleri yok eder.
 • Hamilelik kaynaklı lekeleri yok eder.
 • Hormonal sebeplerden oluşan lekeleri yok eder.
 • Yaşlılık kaynaklı lekelerin ve kahverengi lekelerin giderilmesinde etkilidir.
 • İlaç kullanımından dolayı oluşmuş olan lekelerin giderilmesinde etkilidir.
 • Çatlakların ve doğum sonrasında oluşan çatlakların tedavisinde etkilidir.
 • Selülit oluşumunu engeller.
 • Sivilce lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

 

 

 

Tritone Krem ’in Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu formül harici şekilde kullanılır. Ancak doktorlar tarafından da reçete edilir. Bu kremi doktorunuz başka bir şekilde önermediyse cilt lekelerinin var olduğu bölgeye uygulamanız yeterlidir. Vücudun her yerinde kullanıma uygun olan bu cilt ilacı sabahları ve akşamları toplamda iki defa kullanılabilir.

Kremin kullanım şekli şu şekildedir:

Cilt lekesinin var olduğu bölgeye nohut büyüklüğünde krem sürülür. Kremin deri tarafından emilimi sağlanmalıdır, bu nedenle yavaşça ovalanır. Sabah ve akşam olmak üzere her gün düzenli bir kullanım sağlanmalıdır. Kremin kullanımına ek olarak 30 faktör güneş kreminin de kullanılması tavsiye edilir. Ürünün içeriği oldukça güçlü bileşenlerden meydana gelmektedir. Bu nedenle yalnızca leke olan bölgeye sürülmelidir. Krem yaz mevsiminde kullanılıyorsa güneş koruyucu kremin kullanımı ihmal edilmemelidir. Kışın krem tek başına kullanılabilir. Hamileler, emzirenler ve kronik bir rahatsızlığa sahip olanlar  mutlaka bir doktora danışarak kullanmalıdırlar.

Çocuklarda Kullanımı

Bu cilt ilacını 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaması gereklidir.

Hamile ve Emziren Bayanlarda Kullanımı

Hamile iseniz ya da emziren bir bayansanız bu durumda doktor önerisi almanız gerekmektedir. Doktor önerisi olmadan hamileler ve emziren kadınlar kullanmamalıdır.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekli Olanlar

 

 • Krem harici kullanım içindir.
 • Krem gözlerle, ağızla ve müköz membranlarla temas ettirilmemelidir.
 • İlk kullanıldığında hafif düzeyde batma, yanma belirtileri ortaya çıkabilir.
 • İstenilen sonuçlar 3-4 hafta sonra görülmeye başlanır.
 • Kremden en iyi şekilde sonuç almak için kremin 4-6 ay boyunca kullanımı önerilir.
 • Özel durumlarda, hamilelikte, emzirme durumunda, kronik rahatsızlıklarda ve diğer istisnai koşullarda krem kullanımı mutlaka bir doktor kontrolünde olmalıdır.

 

 

Tritone Krem ‘in Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Bu ürün yan etkilerinin çok nadir görüldüğü bir ilaçtır. Kremin ilk kullanımında hafif düzeyde batma ve yanmalar olabilir. Bu belirtiler beklenmektedir, bu nedenle krem kullanımına devam edilebilir. Eğer beklenmeyen bir etki olursa bir uzmana danışılmalı ve krem kullanılmamalıdır. 12 yaş altındaki çocuklarda kullanıma uygun değildir. Ayrıca tritone krem hassas cilde sahip olanlarda tahrişe sebep olabilir.

 

Expigment Krem Ciltteki Leke Sorununu Çözüyor!

 

 

Tritone Krem 2022 Fiyatı Nedir?

 

Bu cilt formülü eczanelerden reçeteli olarak alınabilir. Bunun dışında harici bir kullanıma sahip olduğundan internet üzerindeki pek çok platformdan da temin edilebilir. Temin edilen yerin güvenli olması önemlidir. Tritone krem fiyat olarak değişiklik gösterir. Devlet tarafından karşılanmaz. Doktor reçete etmiş olsa da ödeme kişiye aittir. Bu ürünün fiyat aralığı 214 TL-389 TL arasındadır. Kremin tek satılıp satılmadığı, yanında destekleyici ürün olup olmadığı gibi kıstaslara dikkat etmek gerekir.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş Değerleri) İsimleri

 

Tritone krem muadili olan çok sayıda krem vardır. Ancak diğer muadil kremler doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. İllaki muadillerini isterseniz size hemen isimlerini söyleyelim.

 

Tritone Krem Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

 

Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünler asla kullanılmamalıdır. İlacı çocukların asla görüp ulaşamayacağı yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır. Ortalama 25 derecede oda sıcaklığında muhafaza etmeniz yeterlidir. Ağzını kapatmaya özen gösterin,yoksa özelliği kaybolabilir.

 

 

 

Sizden Gelen  Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Tritone krem yanında güneş koruyucu krem kullanılması zorunlu mudur?

Cevap 1: Bu ürünle beraber güneş koruyucu krem kullanılması zorunlu değildir. Ancak, özellikle yaz mevsiminde kullanılması önerilir.

Soru 2: Satın aldım bu ilacı ne kadar süre kullanılmalıdır?

Cevap 2: Eğer doktor başka bir şekilde kullanım önermediyse en iyi sonuçlar 4-6 ay arasında elde edilmektedir. İlk bir ayda gözle görülür etkiler başlar. Ancak en üst düzeyde sonuç almak için ve başka bir engel yoksa krem kullanılmaya devam edilmelidir.

Soru 3: Kremi vücudun her yerinde kullanılabilir mi?

Cevap 3: Tüm vücut için uygundur. Ancak yalnızca leke sorunu olan bölgeye kullanılmalıdır. Ayrıca göz, dudak ve mukoza diye tabir edilen bölgelerde kullanılmamalıdır.

Soru 4: Bu cilt ürününü sivilce izlerinde de etkili midir?

Cevap 4: İlaç pek çok sebepten oluşmuş olan lekelerin tedavisinde oldukça etkilidir. Sivilce kaynaklı oluşan lekelerde de başarılı bir şekilde etki gösterir. Yalnız ana etki noktası lekelerdir.

İlginizi Çekebilir: Cilt Lekeleri İçin En İyi Kremler

 

 

Tritone Krem Kullanıcı Yorumları

 

Oldukça sık tavsiye edilen bir üründür. İlacın pek çok kullanıcısı vardır. Aşağıda bu kremi kullanan kişilerin düşüncelerine yer verilmiştir. İşte Tritone krem kullananlar anlatıyor;

 • Cilt lekelerim de gözle görülür bir açılma meydana geldi. Güneş kremiyle birlikte kullanıyorum. Şimdi krem oldukça azaldı ve ben kullanmaya devam ediyorum.
 • Sivilce kaynaklı izlerim vardı. Kremi yaklaşık bir aydır ve düzenli bir şekilde kullanıyorum. Yüzümde var olan lekelerde ciddi azalma meydana geldi. Üründen çok memnunum. Hem cildimi koruyor hem de lekelerimi yok ediyor.
 • Kremi kullanan çok arkadaşım var ve kremin etkili bir krem olduğunu onlardan biliyorum. Ancak kremin fiyatı çok pahalı. Çok para gerekli oluyor.
 • Ben de tritone forte kullanmaya başladım. 10 gün oluyor. Bir değişim yok ancak umutluyum nedense. İnşallah geçeceğini umuyorum.
 • Bu kremi alıp kullanmak çok istiyorum. Komşumdan etkisini çok duydum. Ancak krem çok pahalı. Kremi almak için öncelikle eşimi ikna etmem gerekecek.
 • Cildim için denedim lekeler önemli ölçüde azaldı ve de pürüzsüz bir görünüm aldı.

 

Etiketler:

Tritone Krem Nasıl Bir Şeydir, Faydası Nedir, Yan Etkisi Var Mıdır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Zuhal dedi ki:

  Ben bu kremi kışın aldım sanki bana lekelerim arttı gibi geldi korktum panik yaptım kremi kullanmayı bıraktım 15 gün kadar kullandım bana yazan profesör doktor nedense içimde bir korku oldu şimdi kullanmaya tekrar başlayacağım yazın kullanmak istemiyorum korkuyorum kışın sabah akşam sürerim diye düşünüyorum şu an sadece akşamları sürsem bir sıkıntı olur mu yüzünü temizledikten sonra yatmaz dan önce zaman ışık zarar verir mi bilgi verirseniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Güneş ışığına doğrudan sürekli maruz kalmazsanız bir şey olmaz ama kışın kullanmanız çok daha rahat olur. Şimdiden günde 1 doz şeklinde kullanmanız da bir sakınca olmaz sadece tedavi süresi uzayabilir.

Sayfa başına git