Yağlı Ciltler ve Özellikleri

Yağlı Ciltler ve Özellikleri
7 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 1.421 kez okundu.

Yağlı ciltler birçok insan için, özellikle de kadınlar için ciddi anlamda sorunlara neden olan bir cilt türüdür. Öyle ki; yağlı ciltler bazı durumlarda kadınlar da ya da genç kızlarda psikolojik açıdan dahi sorunlara neden olmaktadır.

Yağlı ciltlere sahip olan bir kişinin cildini dengelemesi, cildini düzene sokması, yağlarından arındırması ve daha düzgün bir cilde kavuşması için mutlaka kendi cildini çok iyi bilecek ve analiz edecek bir kozmetik uzmanı ile çalışması gerekmektedir.

Yağlı cilt bakımı

Yağlı cilt bakımı

Yağlı cildin temizlenmesi suyla yapılır.Deterjan özelliği olmayan bazı meyve asitli temizleyiciler kullanılabilir.Özellikle glikolik laktik asitli temizleyiciler yağı mutlaka nötralize eder ve arındırır, cildi kuruluğa sevkeder. Jelle temizlik köpükle temizlik yetmeyebilir.O zaman da gözenek sıkışlaştırıcı tonikler vardır.

Bu tür aşamalarda yağlı ciltlere sahip olan kişilerin en çok yaptığı hata bilinçsiz bir biçimde hareket etmek olmaktadır. Oysaki ne kadar bilinçli ve bir uzman eşliğinde hareket edilir ise size daha yarar sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git