Benzamycin Krem Sivilcelere(Aknelere) Kalıcı Çözüm Oluyor

Benzamycin Krem Sivilcelere(Aknelere) Kalıcı Çözüm Oluyor
14 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 4.483 kez okundu.

Ergenlik çağında hormon değişimi ile birlikte başlayan sivilce sorunu birçok insanın kabusudur. Genellikle bu dönemde sivilce sorunu tavan yapsa da, devamında da sivilceleri ile uğraşan insanların sayısı az değildir. Sivilcelerin giderilmesi konusunda kullanılan ilaçların her birinin kendine özgü bir biçimi bulunur. Bazı ilaçlar bazı ciltlere daha iyi gelir. Ama bu ilaçlar arasında öne çıkan bir tanesi ile ilgili yapılan çalışmalarda ilacın etkisinin ne denli yüksek olduğu ortaya konmuştur. Benzamycin krem adı altında satılan bu ilaç hemen hemen bütün bireylerde sivilce problemini kısa sürede çözmesi ile bilinir. Bu nedenle cilt doktorlarının da en çok reçetelerine yazdıkları ilaçlardan biri haline gelmiştir. Bu ilaç doğru ve kuralına uygun kullanıldığı zaman kısa sürede ciltte bulunan sivilcelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ancak ilacın kullanımı konusunda da dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır.

 

 

 

Benzamycin Krem  Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Benzamycin krem, jel kıvamında olan ve ciltte oluşan sivilcelerin kurutulmasını amaçlayan bir ilaçtır. Bu ilaç içerisinde bulunan maddeler ciltte yer alan ve sivilce oluşumunu tetikleyen bakterilerin giderilmesini sağlar. Bu sayede sivilce oluşumunun da önüne geçilmiş olur. Cildi yağlı olanların sivilce sorunun daha fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu krem cildi kurutarak bu sorunun ortadan kalmasını sağlar. Ancak yağlı olmayan ciltlerde de kuruluk yaratacağı için daha dikkatli kullanılması gerekir. Özellikle hassas ciltler bu ilacı kullandıkları süre içerisinde doktorlarından tavsiye aldıkları bir nemlendirici ile ciltlerinde oluşan aşırı kurumanın önüne geçebilirler.

 

 

 

Benzamycin Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu krem akne tipi iltihaplı sivilcelerin ortadan kaldırılması ve ciltteki yağ dengesinin oluşturulması durumlarında fayda sağlar. Cilt üzerinde ve kıl köklerinde yaşayan bakterilerin yaşamasını, çoğalmasını engeller. Bu şekilde de zamanla yeni sivilcelerin oluşmasının önüne geçer.

 

 

 

Etkin ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Kremin her bir gramında 30 mg (%3) aktif eritromisin ve 50 mg (%5) benzoil peroksit bulunur. Bunun dışında kremin geri kalan yardımcı maddeleri ise alkol ve esanstır.

İlginizi Çekebilir: Sivex Sivilce Losyonu

 

 

Benzamycin Krem Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu ilaç doktor tarafından başka bir kullanım şekli önerilmediği takdirde sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer kullanılır. İlacın sürülmesinin öncesinde akne olan bölge güzelce temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Sonrasında temizlenen bölgeye ince bir katman olarak ilacın uygulaması yapılır. Uygulamanın hemen ardından ellerin yıkanması gerekir. İlacın ilk kullanımdan önce hazırlanması gerekir. İlacın karışımının yapılması zor olduğu için bu karışımın eczacı tarafından yapılması tavsiye edilir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Gebelik sırasında kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili net bir veri bulunmaz. Bunun için karar doktora bırakılır. İlaç kullanımı sırasında gebelik durumu belirirse doktora ilaç hakkında bilgi vermek önemlidir. Bu ilacın anne sütü ile bebeğe geçip geçmediği konusunda da yeterli araştırma yoktur. Bu nedenle ilacın kullanımına karar verilirken emzirmenin anne ve bebek açısında önemi göz önünde bulundurulur.

Araç ve Makine Kullanımı

Araç ve makine kullanımını kısıtlayan bilinen bir yan etki bilinmez.

Çocuklarda Kullanımı

Benzamycin jel hakkında 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı ile ilgili net bir klinik çalışma bulunmadığı için bu yaş grubu için kullanılması önerilmez.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda kullanımı ile ilgili herhangi bir somut veri bulunmaz.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Doktor ile bu bilginin paylaşılması önemlidir. Kullanılan ilaçların bu kremin içerisinde bulunan ilaçlar ile etkileşime girmesi olasılığı göz önünde bulundurulabilir.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 1. İlacın etken maddelerinden birine hassasiyet olması durumunda bu ilacın kullanımdan kaçınılmalıdır.
 2. Bağırsak ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda bu rahatsızlık geçmişte kalmış olsa bile bu durumdan doktorun bilgilendirilmesi gerekir.
 3. Göz, ağız ve burum mukozosuna sürülmemesine dikkat edilmesi gerekir. Eğer yanlışlıkla bu bölgeler ile temas olmuşsa bol su ile bölgenin yıkanması gerekir.
 4. Cildin aşırı tahriş olması durumunda ise acilen doktora başvurulması gerekir.
 5. Doktor reçetesi dışında bu ilaç ile birlikte başka bir akne ilacının kullanımı önerilmez.
 6. Bu ilaç tüyler üzerinde renk açıcı etki gösterebilir.
 7. Jelin kullanıma hazırlandıktan sonra kullanım süresi en fazla üç aydır. Bundan sonra kullanılmaması gerekir.
 8. Yara, güneş yanığı ve egzama olan bölgelere uygulanması sakıncalıdır.

 

 

 

Benzamycin Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

Kremin yan etkileri arasında cilt kuruluğu, kaşıntı, farklı büyüklüklerdeki kabarcıkların oluşması gibi durumlar olabilir. Ayrıca kaşıntı, yüzde şişkinlik sorunu yaşanabilir. Yan etkilerin ortaya çıkması durumunda derhal doktor ile ilacın kullanılıp kullanılmayacağına karar verilmesi gerekir. Bunun dışında nefes almada güçlük gibi bir durumun oluşması halinde vakit kaybetmeden sağlık kuruluşundan yardım almakta fayda vardır.

 

 

 

Benzamycin Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Benzamycin fiyat olarak 84.5 TL’dir. Doktor tarafından yazıldığı takdirde sadece katılım ücreti ödenerek de alınabilir.

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

-ACNEMIX 46.6 gr jel

-CLINDOXYL jel 25 gr

-ERITRETIN 30 gr jel

 

 

 

Benzamycin Krem Saklama Koşulları

 

İlaç karıştırılmadan önce 30 derecenin altında saklanmalıdır. Karıştırıldıktan sonra ise buzdolabında saklanır. İlacın karışım olmadan önceki raf ömrü 2 yıl, karıştırıldıktan sonra ise 3 aydır. Bu tarihlerin sonunda ilacı kullanmak sakıncalıdır. Kutusunda ya da şişesinde herhangi bir sorun olan ilacın kullanımı sakıncalıdır. Son kullanma tarihi geçen ilaçların şehir şebekesine atılmaması sağlanmalıdır. Bu konuda en doğru bilgi eczanelerden ya da sağlık kuruluşlarından alınabilir. İlacın imha edilmesi için bu kurumlardan yardım alınması tavsiye edilir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu krem ne kadar süre ile kullanılır?

Cevap 1: Kremin kullanımının ne zaman sonlandırılacağına kremi yazan hekim karar verir. Tedavinin yarıda kalmaması ve etkisini göstermesi için hekimin direktiflerine kulak vermek gerekir.

Soru 2: Bu kremin yerine başka bir krem kullansam olur mu?

Cevap 2: Kremin aynı etken maddeleri içeren muadilleri bulunur. Ancak hangi ilacın kullanılacağına hekiminiz karar verir. Eğer ulaşamıyorsanız eczacınıza da danışabilirsiniz. Ancak bu karar kişinin kendisinin verebileceği bir karar değildir.

Soru 3: Krem yüzümde aşırı kaşıntı ve yara yaptı, ne yapmam gerekli?

Cevap 3: Böyle bir durumda kremin kullanımının kesilmesi en doğru seçenektir. Ayrıca doktor ile görüşerek bir başka ilaç kullanımına geçilebilir.

Soru 4: Bu krem sivilcelerimi tamamen geçirir mi?

Cevap 4: Pek çok vaka da sivilcelerin tamamen kaybolduğu gözlemlenmiştir. Muhtemelen sivilcelerinizi tamamen geçirecektir.

İlginizi Çekebilir: Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

 

 

Benzamycin Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Benzamycin kullananlar bu ilaç ile ilgili tecrübelerini çeşitli sosyal ortamlarda paylaşmışlardır. İlaç ile ilgili bazı görüşler şu şekildedir;

 • Bu ilaç sivilce sorunumun tamamen geçmesini sağladı. Daha önce kullandığım ilaçlar sadece hafifletirken, bu ilaç ile sivilcelerim kökünden kayboldu.
 • Krem resmen hayatımı kurtardı. Neredeyse bütün ömrümü sivilcelerim ile geçireceğimi zannediyordum. Kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra etkisini gösterdi. Ancak bu kremi çok doğru bir şekilde uygulamak gerek.
 • Eczacım önerdi, doktorum onayladı, artık cildim bebek gibi, o eski görüntüsünden eser yok.

 

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git