Cilt Lekelerine Anason Tohumu ve Patlıcan Maskesi

Cilt Lekelerine Anason Tohumu ve Patlıcan Maskesi
7 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 4.346 kez okundu.

Cilt lekelerine çözüm amaçlı kullanılan bir diğer madde de anason tohumu olmaktadır ve genel olarak kullananların bir çoğu ciddi anlamda yarar sağladığı konusunda hem fikir olmaktadır. Bu nedenle bu yöntemi sizde tercih edebilir ve rahatlık ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu bitkisel ürün ile yapılacak her türlü cilt lekelerine müdahale tamamen bitkisel ve doğal olduğu için herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Anason tohumları öncelikle uygun bir kap içerisine alınır ve üstüne su eklenir. Daha sonra bu şekilde hazırlanan karışım iyice karıştırılarak kaynatılır. Ardından ılık bir kıvama gelince yüz bölgesine masaj yapılarak hazırlanan formül 10 ile 15 dakika arasında sürülerek masaj yapılır ve durulanır.

Patlıcan Maskesi Nasıl Uygulanır?

Genel olarak doğal maskeler aracılığı ile ciltlerinin belli kısımlarına ve yüz bölgelerine yarar sağlamak kişilerin tercih ettiği bir diğer maske türü de patlıcan maskesi olmaktadır. Patlıcan maskesi hem ucuz ve kolay olduğundan, hemde hızlı bir biçimde yapıldığında cazip durumdadır.

Öncelik ile bir adet patlıcan iyice dilimlenir. Daha sonra ise dilimlenen patlıcanlar kaynar bir suyun içerisinde iyice pişirilir ve bir müddet soğuması için beklenir. Ardından ise bütün malzemeler patlıcana eklenir, son olarak ise bir dilim sarımsak bu karışıma eklenir. İyice krem kıvamına gelene kadar karıştırıldıktan sonra, rahat bir biçimde yüz bölgenizde doğal cilt bakımı amacı ile kullanabilirsiniz. 10 dakika yüz bölgesinde durmalı ve ardından durulamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git