Epilasyon Nedir?

Epilasyon Nedir?
6 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.965 kez okundu.

Epilasyon, vücutta istemeyen tüy ve kıllardan kurtulma işlemlerine verilen genel isimdir. Birçok kişi istenmeyen tüyleri için epilasyon uygular. Epilasyon uygulamaları kendi içinde uygulanan yöntemlere göre farklı şekillerde adlandırılır. Kişi kendidi için en uygun epilasyon yöntemini tercih ederek istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulur.

Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

– Lazer Epilasyon; çoğu kişiden sıkça tercih edilen bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, ciltte kıl köklerine uygulanan lazer ışını ile kıl kökleri yakılarak, istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemi İstenmeyen tüy ve kıllarda etkili bir epilasyon yöntemidir ve bu nedenle çoğu kişinin de tercih ettiği bir yöntemdir.

– İğneli Epilasyon; kıl köklerine iğne ile verilen elektrik sayesinde kıl köklerini yakmaya dayalı bir epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon yöntemi genellikle lazer epilasyon yapılamayan açık renk kıllara sahip kişilerde uygulanır.

– Bio-aktif Sistem; bu epilasyon yönteminde vücutta epilasyon yapılacak bölgeye 3 gün boyunca özel bir solüsyon sürülür ve 3 gün sonunda bölgede bulunan kıllar sir ağda ile alınır ve ardından tekrar solüsyon uygulanır. Ardından 15 dakika masaj yapılır ve kılların zayıflayarak azaltılması amaçlanır.

– Radyo Frekansı ile Epilasyon; bu epilasyon yönteminde kıl köklerine ses dalgaları verilerek kıl köklerinin yakılması sağlanır.

– Foto Epilasyon; lazer epilasyon yöntemine benzer bir epilasyon yöntemidir. Farkı ise dalga boyu daha düşük bir ışın kullanılmasıdır.

– Blend Yöntemi; iğneli epilasyon yöntemine benzeyen bir epilasyon yöntemi olmakla beraber seansda harcanan süre daha fazladır.

Epilasyon seansları

Epilasyon seansları

Genel Olarak Lazer Epilasyon

Kadın ya da erkek bir çok kişi vücut kısmında oluşan istenmeyen tüylerden şikayetçi durumdadır ve bu istenmeyen tüyler ile baş etmek adına çeşitli yöntemler denemektedir. Bu aşama da en çok önerilen yöntemler bitkisel yöntemler olsa da lazer epilasyon da tercih edilen yöntemler arasındadır.

Lazer epilasyon genel olarak basit, hızlı ve kolay bir tedavidir. Hızlı bir biçimde, teknoloji ve lazer yardımı ile hemen hemen bütün istenmeyen tüylerinizden çok rahat rahat bir biçimde kurtulmanız mümkün durumdadır. Lakin genel olarak bilinmelidir ki her türlü tedbire ve önleme uyulmalı ve lazer epilasyon konusunda bilinçli hareket edilerek, uzman kişilerce uygun ortamlarda çalışılmalıdır.

Aksi takdirde tüylenme konusunda daha farklı ve daha ciddi sorunların yaşanması mümkün durumdadır. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın vakti geldi artık sizde hemen bi uzmana görünerek onların istekleri doğrultusunda hareket ederek bu sorununuzdan kurtulun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git