Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası
28 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 3.070 kez okundu.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? traş edilmeli mi gibi bir çok soruyu cevaplıyoruz.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon, dediğimiz gibi kadın ve erkek olan bir çok kişi tarafından çok rahat bir biçimde sıklık ile kullanılan bir yöntemdir. Ancak lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında bilinmesi gereken önemli noktalar vardır ki bu noktalar sizlere ciddi anlamda yarar sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar;

– Her şeyden önce lazer epilasyon konusunda çalışacağınız kişi ve kurum sağlık bakanlığınca izinli ve bu alanda profesyonel kişiler olmalıdır.

– Lazer epilasyon öncesinde aşırı uzamış kıllar önceden temizlenmelidir.

– Lazer epilasyon öncesinde herhangi bir tüy bölgesinde ki tüy ve kullara dış müdahale edilmemelidir.

  • Son olarak ise, lazer epilasyondan 15 – 20 gün öncesinden bu yana herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.
Lazer epilasyon dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon dikkat edilmesi gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon öncesi belli konulara dikkat ettiniz ve lazer epilasyon geçirdiniz. Peki şimdi ne yapmanız lazım? İşte bu aşama da lazer epilasyon sonrası dikkat etmeniz gerekenlere dikkat eder iseniz, sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

Lazer epilasyondan sonra 2 ile 3 gün boyunca mutlaka herhangi bir solaryuma girilmemeli, güneş ve güneş ışınlarından olabildiğince uzak durulmalı.

– Lazer epilasyon uygulanan bölge içerisinde 1 saat ile 1 gün boyunca kızarıklıklar olabilir ki bunlar ciddi anlamda önemli kızarıklıklar değildir. Hatta, bu süre cilt yapısına göre değişmektedir.

– Lazer epilasyon sonrasında isteğe göre ılık bir duş alınabilir, lakin çok fazla su ile temas olmaması gerekir.

-Kişi de ki hormonel bozukluklara ya da duruma göre ufak tefek farklı durumlar yaşanabilir, lakin bunlar çok kısa bir sürede halledilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git