Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
11 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.429 kez okundu.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Erkeklerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Her ne kadar kadınlar cilt bakımı ile daha çok ilgilense de erkeklerin de cilt bakımına ihtiyacı vardır. Erkekler de cilt bakımına özen göstermeli ve cilt sağlıkları ve görünümleri için cilt bakımlarına dikkat etmeleri gerekir.

Erkeklerde cilt bakımı için temel noktalar cilt temizliği, cilt nemlendirme ve güneş korumasıdır. Bunun dışında kişinin cildinden kaynaklı farklı sorunlar içinde yaptırabileceği birçok cilt bakımı bulunur. Akne izleri ve cilt lekeleri, yaşlanma etkileri ve kırışıklıklar için de cilt bakımı yapmaları gerekir.

Erkeklerde kadınlar kadar cildine önem vermelidir

Erkeklerde kadınlar kadar cildine önem vermelidir

Erkeklerin Cildi Farklıdır

Erkeklerin cildi ile kadınların cildi arasındaki en büyük fark, erkek cildinin kalın olmasıdır. Erkek cildinin kalın olması daha yağlı bir cilt, cilt gözeneklerinin geniş olması, akne oluşumunun daha uzun ve şiddetli olmasına neden olur. Ayrıca erkeklerin cildinin daha kalın olmasının bir yararı da vardır, erkekler kadınlara göre daha geç yaşlanma etkilerini ciltlerinde gösterir. Erkek cildinin farklı olması nedeni ile cilt bakım ürünleri de kadınlarınkinden farklı olmasına yol açar. Bu nedenle piyasada erkek ve kadınlar için özel olarak tasarlanmış cilt bakım ürünleri satılmaktadır.

Erkekler traş olurken sadece kıllarından değil aynı zamanda ölü derilerinden de kurtulurlar. Traş olmak erkekler açısından doğal bir peeling yöntemi olmakla beraber aynı zamanda cilt hassasiyetini de arttırır. Bu nedenle traş sonrası losyon ya da kremler ile cildi nemlendirmek önemlidir. Nemlendirici tercih ederken özellikle alkol içermeyen ürünleri almak gerekir. Alkol içerikli cilt bakım ürünleri traş sonrası hassaslaşan cildi daha çok tahriş edebilir.

Erkeklerde cilt maskelerine gözatabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git