Fito Krem Nasıl Bir Üründür,Faydaları Nelerdir,Fiyatı Nedir?

Fito Krem Nasıl Bir Üründür,Faydaları Nelerdir,Fiyatı Nedir?
10 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 4.685 kez okundu.

Fito krem yüzeysel olarak uygulanan bir ilaçtır. Deri üzerinde oluşan lezyonlarda harici sürme yöntemi ile kullanılır. İsmi çok durulan bu krem bir çeşit yara kremi gibi tanımlanabilir. Ev tipi kazalarda ilk başvurulan ilaçlardan biridir. Peki Fito Krem nedir, etkin maddeleri nelerdir, nelere yarar? Şimdi de bu ürün hakkında tüm detaylara bakalım ve aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

 

 

 

Fito Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu ilaç 40 gramlık tüplerde satılır ve beyaz renkli yumuşak bir kıvama sahiptir. Özellikle küçük yanıklarda ve yaralanmalarda anında etkisini gösterir. Hem krem hem tüp yeşil ve kırmızımsı renklerdedir, ortalarından geçen beyaz çizgi iki rengi de birbirinden ayırır. Bu krem cilt hücrelerinin kendisini yenilemesine yardımcı olduğu için yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Krem antiseptik özelliktedir. Bu özelliğinden dolayı da yaralar üzerinde mikrop oluşumunu engeller. Ayrıca kremin nemlendirme özelliği de bulunur.

 

 

 

Fito Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

 • Bu kremi uzun süre yatağa bağlı kalma nedeniyle oluşan yaralarda,
 • Yanıklarda,
 • Soğuk çatlaklarında,
 • Kozmetik ürünlerin yol açtığı lezyonlarda,
 • Alerjik kaşıntılarda,
 • Ameliyat yaralarında,
 • Epilasyon sonrası kızarıklarda,
 • Kapanmayan yaralarda rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın etken maddeleri 3 g. Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 g. Etilenglikol Monofenil Eter’dir. İlacın içerisinde bulunan diğer maddeler ise Fenoksietanol, polietilen glikol, likid parafin, setostearil alkol, gliserin, sorbitol olarak sıralanmıştır. Lavanta ve Koriander esansları ise ilaca koku veren maddelerdir. İlacın içinde bulunan esanslar kullanım sırasında daha rahat bir koklama hissi yaşanmasını sağlar.

 

Fito Kremin Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu cilt ilacı günde en az iki kez kullanılacak şekilde hazırlanır. Uygulama alanının durumuna göre sürme biçimi değerlendirilir. Küçük yaralarda veya yanıklarda deri üzerine hafif bir şekilde masaj yapılır Daha büyük alanlarda ise steril bir spatül yardımıyla krem sürülür, üzeri gazlı bez ile kapatılır. İlacın tekrar uygulanması sırasında yaralı bölge temiz bir su ile silinebilir. Su kremi temizlemek için yeterli olacaktır. Bu ürün suda çözülebilen bir yapıya sahiptir. İhtiyaç halinde ve hekim kontrolünde diğer kremler ile birlikte kullanılabilir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Hamilelerde ilaç kullanımında mutlaka doktora danışılması gerekir. Tedavi süresince hamileliğin fark edilmesi durumunda doktora haber verilmesi gerekir. İlacın emzirme döneminde kullanımında bir sakınca bulunmaz. Yine de doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir.

Araç ve Makine Kullanımı

Bu cilt ilacının araç ve makine kullanımı üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı belirtilmiştir.

Çocuklarda Kullanımı

Kremin çocuklarda kullanımında kısıtlama bulunmaz. İlacı çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktor görüşü almak gerekir.

Yaşlılarda Kullanımı

Aynı şekilde yaşlılarda kullanım için de herhangi bir kısıtlama bulunmaz. Ancak başka ilaçlarla etkileşim riskine karşın doktor gözetiminde kullanılması daha doğru olur.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Bu ilacın böbrek ve karaciğer yetmezliği durumlarında kullanımına ilişkin bir bilgi yoktur. Bu nedenle en doğrusu doktor gözetiminde kullanmaktır.

 

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

1.İlacın içerisindeki etken maddelerden birine alerji olması durumunda ilaç kullanılmaz.

2.Son kullanma tarihi geçmiş ya da ambalajı bozulmuş ilaçların kullanılması sakıncalıdır.

3.Doz unutulduğu takdirde iki doz birden sürülmemelidir.

4.Uzun süreli kullanımlar sırasında hassasiyet artışı gözlenebilir.

5.Böyle bir durumla karşılaşıldığı takdirde ilacın kullanımı derhal kesilmelidir.

 

 

 

Fito Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu cilt ilacının kullanımı sırasında görülen yan etkilerin oldukça seyrek olduğu bilinir. Buna rağmen krem el, ayak, bilek, yüz, dudak bölgelerinde şişme sorununa yol açabilir. Bunlardan ağız ve boğaz boşluğunda nefes alma ya da yutma fonksiyonunu etkileyecek kadar şişme oluşması durumunda acil müdahale gerekebilir. Bu yan etkiler görüldüğü takdirde tıbbi yardım almak şarttır. Bunların dışında herhangi bir yan etkiden şüphe edilirse derhal doktora danışılması gerekir.

 

Fito Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Fito Krem fiyatı 23.17 TL’dir. Ancak bu fiyat alan kişinin sigortalılık durumuna göre değişebilir. Bu fiyat ilacın normal perakende fiyatıdır. Bazı durumlarda reçeteli olarak alındığı zaman ilacın bedelinin bir kısmı bağlı bulunan sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanabilir.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bu ürünü yerine hekimler tarafından önerilen bir başka krem ise Madecassol kremdir. Ancak ilacın muadilini kullanmadan önce doktor ya da eczacıdan görüş almak önemlidir. Eş değer özellik gösteriyorsa güvenle kullanabilirsiniz. Yalnız yine de etki etme açısından farklılıklar oluşturabilmektedir.

 

Fito Krem  Saklama Koşulları

 

İlacı saklamanın en uygun yolu çocukların erişemeyeceği bir alanda ve 25 derecenin altında olan oda sıcaklıklarında muhafaza etmektir. Son kullanma tarihine kadar rahatlıkla kullanılabilir. Son kullanma tarihi geçen kremin kullanımı önerilmez. Bu saklama koşullarının dışında kalan kremlerde de bozulma meydana gelebilir. Böyle bir şüphe olduğu takdirde ilacın kullanılmaması tavsiye edilir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Fito Krem yüze sürülür mü?

Cevap 1: Fito kremi rahatlıkla yüzünüze sürebilirsiniz.

Soru 2: Fito Krem yanıklarda etkili midir?

Cevap 2: Evet, özellikle küçük yanıklarda ilk müdahale bu cilt jeli ile yapılabilir.

Soru 3: Fito Krem lazer epilasyon sonrası kullanılabilir mi?

Cevap 3: Fito krem lazer epilasyon sonrası oluşan tahriş, yanma gibi durumlarda kullanılabilir. Hücre yenileyici özelliği ile bölgede iyileşme ve rahatlama hissi yaratacaktır.

Soru 4: Fito Kremi çocuğumda kullanabilir miyim?

Cevap 4: Fito Krem çocuklarda kullanılabilir ancak yine de çocuğun takibini yapan hekimden görüş almakta fayda vardır.

Soru 5: Fito Krem reçetesiz satın alınabilir mi?

Cevap 5: Aslında bütün ilaçlar reçete ile satılır. Ancak bazı durumlarda ilaçların reçetesiz satıldığı bilinir. Bu krem de reçetesiz alınabilecek ilaçlar arasında bulunur. İhtiyaç olduğu takdirde eczacı ilacın kullanımını gerekli şekilde anlatacaktır.

Soru 6: Fito Kremi büyük yaralarda kullanabilir miyim?

Cevap 6: Büyük bir alanı etkileyen yanık ve yaralarda kremi kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak gerekir. Eğer doktor gerekli görürse bir başka ilaç ile birlikte Fito Krem kullanımını destekleyebilir. Bu durumda iki farklı krem karıştırılarak ya da dönüşümlü olarak sorunlu olan bölgeye uygulanır. Büyük yaralarda pansumanın bir sağlık görevlisi tarafından yapılması gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

 

Fito Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Fito Krem kullananlar ürün ile ilgili yorumlarını şu şekilde dile getirmektedirler.

 • Cilt kremini yüzümdeki sivilce izi için kullandım ve çok başarılı bir sonuç aldım, birkaç gün içerisinde iz kalmadı.
 • Cildim hassastır ve güneşte bir süre kalınca kızarmaya başlar. Isı nedeniyle kızaran alanlara bu cilt ilacını sürüyorum ve kısa sürede etkisini gösteriyor.
 • Fito Kremi sadece yara kremi değil, nemlendirici olarak da kullanıyorum. Soğuktan çatlamış ellerime çok iyi geliyor. Kısa sürede yumuşacık yapıyor ve çatlakların ağrısını geçiriyor.
 • Yüzüme ve ellerime hücre yenileyici olarak bu kremden kullanıyorum, birçok kozmetik ürününe göre daha başarılı.
 • Geçen gün mutfakta oğlum elini sıcak çaydanlığa değdirdi. Hemen bir parça Fito Krem sürdüm, kızarma, ağrı anında kesildi.
 • Sir ağda sonrası kızaran bölgelere bu ürünü sürüyorum. Kızarıklıklar daha çabuk geçiyor, ayrıca diğer kremlere göre tüy köklerini canlandırmaması da ekstra bir avantaj.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Bir Şeydir, Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Etiketler:

Fito Krem Nasıl Bir Üründür,Faydaları Nelerdir,Fiyatı Nedir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Ahmet dedi ki:

  Mükemmel krem genital bölgede iz vardı
  Bu kremi kullanınca iz geçti

Sayfa başına git