Magnis Krem Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

Magnis Krem Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları
16 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 6.456 kez okundu.

Cilt problemleri arasında bir araştırma yapılsa insanların bütün dünya üzerinde en çok yakındıkları konu kesinlikle sivilce problemidir. Hemen hemen ergenlik döneminin ardından bütün bireylerde sivilce sorunu oluşması normaldir. Özellikle yüz bölgesinde oluşan sivilceler estetik görüntüyü bozduğu için sosyal anlamda da sorunlara neden olur. Bu tür bir görüntü kişinin diğer insanlarla olan ilişkilerini de doğrudan olumsuz etkileyebilir. Sivilce sorunu bu kadar büyük olunca ilaç firmalarının da bu soruna kayıtsız kalması mümkün değildir. Sivilce tedavisinde kullanılan birçok ilaç bulunur. Bunlardan biri de Magnis krem olarak bilinir. Bu krem hakkındaki detaylara bakalım.

 

 

 

Magnis Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu krem cilt üzerinde bakteriler nedeniyle oluşan enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler için ideal bir ilaçtır. Magnis kıl kökünde bakterilerin birikmesi sonucu oluşan iltihapları yok eder. İrinli sivilcelerin tedavisini tamamlar. Aynı zamanda tedavinin ardından yeni sivilce oluşumunu da engeller. 30 g’lık tüplerde satılan beyaz renkli bir kremdir.

 

 

Magnis Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Magnis inatçı ve tedavilere dirençli sivilcelerin iyileştirilmesinde fayda sağlar. Kıl kökü iltihaplarında iltihap kurutucu özelliği bulunur. Bunlar dışında ise yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Bu üç durum için çok etkili özelliği vardır. Deri de oluşan iltihapları kıs sürede kurutuyor. Herhangi bir nedenden dolayı deride iltihap var ise hızlıca kurutur.

 

 

 

Etkin ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın etkin maddesi 1 g krem 10 mg nadiflaksosindir. Yardımcı maddeleri ise Benzalkonyum klorür, yumuşak beyaz parafin, hafif sıvı parafin, stearil alkol, setil alkol, polioksietilen 20 setil eter, polioksietilen 02 setil eter, gliserin, dietanolamin, disodyum EDTA, sodyum hidroksit, deiyonize su olarak belirtilmiştir.

 

 

Magnis Kremin  Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Krem doktor tarafından başka bir kullanım şekli önerilmediği takdirde günde iki sefer uygulanır. Akneli(sivilceli) bölgeye sabah ve akşam olmak üzere ince bir tabaka halinde sürülür. Tedavinin ortalama süresi sekiz haftadır. Ancak tedavinin ne zaman sonlanacağına doktor karar verir. Kremi uygulamadan önce eller ve uygulama bölgesi güzelce yıkanır, uygulama bölgesi güzelce kurulanır. Bir parça temiz pamuk yardımı ile krem sürülür. Uygulamanın ardından eller temizlenir. Göze temas etmemesine özen gösterilmesi gerekir. Göz ile teması halinde ise gözlerin bol su ile yıkanması gerekir. Aşırı doz uygulamalar tedaviyi hızlandırmaz aksine uygulama bölgesinde tahrişe neden olur. İlacın yutulması durumunda midenin yıkanması gerekebilir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Hamilelik döneminde ilacın kullanımına doktor karar verir. İlacın kullanımı sırasında gebelik söz konusu olmuşsa doktora haber verilmesi gerekir. İlacın emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle meme uçlarına sürülmesi sakıncalıdır.

Araç ve Makine Kullanımı

Araç ve makine kullanımı sırasında kişinin yeteneklerini olumsuz etkileyecek bir durum oluşmaz.

Çocuklarda Kullanımı

Bu krem 14 yaş altı çocuklarda kullanıma uygun değildir.

Yaşlılarda Kullanımı

Magnis sivilce kremi hakkında yaşlılarda kullanımı ile ilgili özel bir bilgi yoktur.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Özel bir kullanım yoktur. Ancak bu durumun hekim ile paylaşılması hastanın yararınadır.

 

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

-İlacın içerisinde bulunan etken maddelere alerjisi olanların bu ilacı kullanmaları sakıncalıdır.

-Açık yaraların olduğu alanlara uygulanmaz.

-14 yaşından küçük çocuklarda kullanılması sakıncalıdır.

-Kremin kullanım süresince cildi tahriş edici özelliği olan kozmetik ürünlerden kaçınılması gerekir.

-İlacın kullanırken güneş ışınlarından ya da güneş ışınlarını taklit eden yapay ışık kaynaklarından uzak durulması önerilir.

 

Magnis Krem ’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu kremin kullanımı sırasında ortaya çıkan yan etkilere göre kremin kullanılımına devam edilip edilmeyeceğine karar verilir. Yan etkiler arasında ilacın kullanıldığı bölgede  yanma,  kızarıklık, hassasiyet gelişmesi durumu söz konusu olabilir. Bu durumda ilacın kullanımına ara verip doktora danışılması gerekir. Eğer etkiler karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi daha ciddi etkiler ise acil bir şekilde kişinin sağlık kuruluşuna götürülmesi gerekir.

 

 

 

Magnis Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Magnis Krem fiyatı 46.1 TL’dir. Bu ilaç SGK tarafından karşılanmaktadır. Dermatoloğa gidip yazdırdıktan sonra sadece 4 TL fark ile bu cilt ürünü alabilirsiniz. Birçok eczanede de bu ilaç bulunmaktadır. Eczanelerde farklı fiyat uygulamaları olabiliyor bu noktaya dikkat edin.

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bu ilacın piyasada bulunan muadilleri ise şunlardır;

  • Aknefloks
  • Benzalin
  • Clinoper
  • Nadacne
  • Nadixa

İlginizi Çekebilir: Cilt Lekeleri İçin Mucize Krem

 

 

Magnis Krem Saklama Koşulları

 

Bu krem için en uygun saklama koşulu 25 derecenin altında oda sıcaklığı ve ambalajında muhafaza etmektir. Kremin çocukların erişebileceği bir alanda tutulması gerekir. Çocuğun krem ile temasının olduğu durumlarda sağlık ekiplerinden yardım almak gerekir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Magnis krem sivilceleri geçirir mi?

Cevap 1: Bu krem sivilce tedavisi için üretilmiştir.

 

Soru 2: Bu ilacı emzirirken kullanılır mı?

Cevap 2: Kremin emzirirken kullanımına ancak hekim tarafından karar verilir?

 

Soru 3: Magnis kremi SGK karşılıyor mu?

Cevap 3: Evet bu krem SGK tarafından karşılanır.

 

Soru 4: Kremi küçük çocuğumda kullanabilir miyim?

Cevap 4: Kesinlikle kullanmamak gerekir. Bu kremi kullanmak için doktor tavsiyesi şarttır.

 

İlginizi Çekebilir: Aknilox Jel Nedir?

 

 

Magnis Krem  Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Magnis krem kullananlar bu krem ile ilgili yorumlarını şu şekilde yazmışlardır;

  • Ben magnis kremi kullandım, oldukça etkili bir krem ve kullanmaya başladıktan iki gün sonra ciltteki lekeli deriler dökülmeye başladı. Sadece akşamları sürdüm.
  • Fazlaca sivilce problemim var ve iki aydır bu kremi kullanıyorum. Anca etkisini göstermeye başladı. Yüzümdeki iltihaplı sivilceler azalmaya başladı.
  • Bu kremi kullandıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmamak gerek. Bu nedenle midir bilmiyorum ama ben de yanma hissi yaptı.
  • Bunu yazan doktora sabah akşam dua ediyorum. Yüzümdeki artık mor renge dönen sivilceler düzenli kullanım sonrası ortadan kalktı.
  • Krem yüzümde aşırı yanma ve tahriş yaptı. Doktorum acilen kesmemi söyledi. Sivilcelerim eskisinden de kötü oldu.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git