Clindoxyl Jel Hangi Durumlarda Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları

Clindoxyl Jel Hangi Durumlarda Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları
24 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 1.939 kez okundu.

Merhabalar bugün sizlere önemli bir krem hakkında bilgiler vereceğiz. Bugünkü bilgiler vereceğimiz ilacımızın ismi clindoxyl olacaktır. Clindoxyl jel ile ile ilgili kafanıza takılan her şeyin net cevabını bulacaksınız. Her zaman doğru bilgiler sizi sonuca daha kolay ulaştırır. Konumuzun sonunda kullananlarında en samimi düşüncelerini de okumayı unutmayın,çünkü onlar size doğru bir yol gösterecektir. Şimdi bu ürün hakkında detaylara bakalım.

 

 

 

Clindoxyl Jel Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Clindoxyl Jel, anti-akne preparatları olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahildir. Aknelere sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller. Cildin dış yüzeyini hafif kurutarak soyar ve bu sayede fazla kir ve yağın ciltten temizlenmesini sağlar. Rengi, beyazdan hafif sarıya doğru değişen, homojen kıvamlı jel yapıdadır.

 

 

 

Clindoxyl Jel Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu engeller, akne sayısını azaltır. Sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılır. Cildinizde yer alan iltihaplı, kırmızı sivilceleri son derece kısa bir sürede kurutarak görünümünü zayıflatır. Cilt doktorlarının tamamı gönül rahatlığı ile tavsiye etmektedir.

 

 

 

Etkin ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Etkin madde: Klindamisin fosfat  (10 mg/g klindamisin), Sulu formda benzoil peroksit (50 mg/g susuz benzoil peroksit)

Yardımcı maddeler: Karbomer, dimetikon, disodyum lauril sülfosüksinat, disodyum EDTA, gliserol, kolloidal sulu formda silika, poloksamer182, sodyum hidroksit, saf su.

 

 

Clindoxyl Jel Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

 • Doktorunuz farklı bir belirleme yapmadığı sürece Clindoxyl Jel günde 1 kez akşamları uygulanır. Bu cilt ürününü asla gündüz sürmeyin. Gündüz sürüldüğünde cilt lekelerine ve siyah nokta oluşuma sebep olabilir.
 • Bu jel ile tedavi 12 haftadan uzun sürmemelidir. Tedavinizin ne kadar süreceği konusunda doktorunuz size bilgi verecektir.
 • Yalnızca haricen kullanılır.
 • Cilt ılık su ile yıkanıp kurulandıktan sonra, lezyonlu bölgelere ince bir tabaka şeklinde sürülür, cilt üzerine masajla yedirilir.
 • Kullandıktan sonra ellerinizi yıkayınız.
 • Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce, ilacın içerdiği kimyasal maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını tespit etmelisiniz.
 • Eğer jel cildiniz tarafından emilmiyorsa çok fazla kullanıyor olabilirsiniz.
 • Tedaviyi erken kesmeyiniz, çünkü bu durumda tam etkisini gösteremez.
 • Eğer cildinizde aşırı kuruluk ya da soyulma görülüyorsa nemlendirici kullanınız. İlacınızın kullanım sıklığını azaltabilir veya kullanımına kısa süreliğine ara verebilirsiniz.
 • Her gün kullanılmadığı sürece etkisini göstermeyebilir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

 • Gebelik kategorisi klindamisin için B, benzoil peroksit için C’dir.
 • Hamilelerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgiye erişilememiş, gebe kadınlardaki güvenilirliği kanıtlanmamıştır. Bu yüzden bu krem korunma yöntemi uygulamayan kadınlarda dikkatle kullanılması gerekir. Ancak doktor tarafından risk / yarar değerlendirilmesi yapıldıktan sonra reçetelendirilebilir.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında klindamisinin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Fakat klindamisinin oral veya parenteral uygulanması sonucu anne sütüne geçtiği rapor edilmiştir. Bu nedenle emziren annelerde kullanılması önerilmez.
 • Üreme yeteneği üzerinde etkisi ile ilgili bilgi bulunmamaktadır.

Araç ve Makine Kullanımı

Araç ve makine kullanımı konusunda herhangi bir etkisi bildirilmemiştir.

Çocuklarda Kullanımı

12 yaşın altında, acne vulgarisin nadir görülmesinden dolayı, bu cilt ürününün etkinliği ve güvenilirliği bu yaş grubunda belirlenmemiştir.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda kullanımı konusunda özel bir bilgi bulunmamaktadır.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özel kullanımı yoktur. Ancak böyle bir hastalığın varlığı durumunda doktorun bu konuda bilgilendirilmesi gerekir. Hastalıklar ile birlikte kullanılan ilaçların bu ilaç ile kullanılması sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

 

 

 

 

Clindoxyl Jel‘in Yan Etkileri Nelerdir?

 

-Uzun süreli şiddetli ishal ya da karın bölgesinde kramp (en ciddi yan etkisidir mutlaka hastaneye gitmeniz gerekir),

-Tedaviye başladıktan sonra meydana çıkan yanma, kızarıklık,

-Cildinizde görülen tahriş ve tahribat,

-Ciltte uyuşma ve karıncalanma,

-Sürüldüğü bölgede kaşıntı,

-Uygulama yapılan bölgede yara oluşması,

-Uygulama sonrası kuruyan cildinizin pullanma, soyulma gibi tepkiler göstermesi.

İlginizi Çekebilir: Sivilce İzlerini Geçiren Krem

 

 

Clindoxyl Jel 2020 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Clindoxyl jel, 25 ve 50 g’lık tüplerde bulunmaktadır. Güncel fiyatı 50,34 TL dir. Bu fiyat 25 gramlık alüminyum tüp içindir.  Eczanelerde bulabilirsiniz,ayrıca reçete ettirdiğiniz de 9 TL gibi bir rakama sahip olabilirsiniz.

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

Bu ürünle aynı özelliğe sahip olanları şöyle sıralayabilir: Benzalin, Benzamycin, Benzoin, Clindoxyl, Clinoper, Eritretin.

 

 

 

Clindoxyl Jel Saklama Koşulları

 

Bu ürünü çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde, ambalajında ve 30°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. İlaç son kullanım tarihine kadar mutlaka tüketilmelidir. Son kullanma tarihi geçen ilaçların kullanımı sakıncalıdır. İlacın bu tarihten sonra doğru bir şekilde imha edilmesi gerekir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ilacı kullanırken güneşe çıkabilir miyim?

Cevap 1: Genel olarak sivilce ilaçlarını kullanırken ilacın sürülmesinin hemen ardından güneşe çıkılması önerilmez. Bu nedenle sivilce tedavisinin daha etkili olması için ilacı kullanırken doğal ya da yapay güneş ışığı kaynakları ile olan temasın sınırlandırılması tavsiye edilir.

Soru 2: Bu ilacı çocuğumda kullanabilir miyim?

Cevap 2: İlacın tedavi ettiği sivilce 12 yaş altı çocuklarda gelişmez. Akneler daha çok ergenlik çağında gelişmeye başlar. Eğer çocuğunuz ergenlik döneminde ise ve doktor bu ilacı kullanmasını önermişse kullanabilirsiniz. Ancak daha küçük yaştaki çocuklar için veri olmadığından dolayı ilacın kullanımı sakıncalı olabilir.

Soru 3: Bir süredir Clindoxyl Jel kullanıyorum ancak yüzümdeki sivilcelere yakın noktada aşırı kaşıntılar oluşmaya başladı, ne yapmalıyım?

Cevap 3: İlacın yan etkileri arasında kaşıntı da bulunur. Eğer kaşıntıların ilaçtan dolayı meydana geldiği hakkında bir kanınız varsa ilacın kullanımını kesip doktorunuza bu konuda bilgi vermeniz gerekir. Muhtemelen doktorunuz yerine başka bir ilaç önerecektir.

Soru 4: Bu ilaç ile birlikte başka sivilce ilacı kullanabilir miyim?

Cevap 4: Aynı anda iki farklı ilacın kullanımına ancak doktorunuz karar verebilir. Bu nedenden dolayı başka ilaç kullanacaksanız bunu doktorunuza danışarak yapmanızı tavsiye ederiz. İlaç içerisinde bulunan etken maddeler birbiri ile ters etkileşime girip daha ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına yol açabilir.

Soru 5: Kremin sivilcelerim üzerindeki etkisi ne zaman ortaya çıkar?

Cevap 5: Sivilcelerin iyileşmesi genellikle bünyenin verdiği reaksiyona göre değişiklik gösterir. İlaç hakkında yapılan yorumlarda çok kısa sürede iyileştiğini söyleyenler bulunur. Ancak bir ay gibi bir zamanda da ilacın etkisini gösterdiğini söyleyenler de vardır.

Soru 6: Jeli sürdükten sonra ellerimle gözlerimi ovaladım. Bir zararı olur mu?

Cevap 6: Jelin göz ile teması durumunda bol su ile gözünüzü yıkamanız gerekir. Daha ciddi bir problem olduğunu düşünüyorsanız alanında uzman bir doktordan görüş almanızda fayda vardır. Bu jelin göz ile temas etmemesi gerekir.

Soru 7: İlacı her gün kullanmam gerekir mi?

Cevap 7: Bu ilacın net etkisini görmek için öncelikle reçete edilen kullanım şekline dikkat etmek gerekir. Ancak düzenli kullanım şarttır. Düzenli kullanılmadığı sürece tam etkisi ortaya çıkmaz.

 

Madecassol Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

 

 

Clindoxyl Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

 • Bende kullandım cildimi kaymak gibi yaptı. Hangi kremi kullandıysam hiç faydasını göremedim clindoxyl jel dışında. Gece sürüyorsunuz ertesi güne sivilceniz kurumuş şekilde uyanıyorsunuz tam bir kurtarıcı
 • Merhaba ben doktor tedavisinde kullanıyorum ve çok memnunum neredeyse hiç bir şey kalmadı diyebilirim çok fazla şey denedim ama sonuç alamamıştım Taki bunu kullanana kadar günde İki kes kullanıyorum Sabah ve Akşam muhteşem sonuç aldım 20 günde fark edildi ve çok mutluyum yüzüm sivilceden gözükmüyordu resmen şimdi eser yok.
 • 2 aydır kullanıyorum kesin olarak şunu söyleyebilirim daha iyisi yok. Krem değil resmen mucize.
 • Arkadaşlar doktor tavsiyesiyle aldım oluşan sivilceyi en fazla 2 gün içinde söndürüyor 2 gün bile almıyor emin olun çok memnunum farklı şeyler deneyip yüzünüzü mahvetmeyin.
 • Ergenlik çağımdan beri sivilcelerimin tedavisi ile uğraşıyorum. Nihayet derdime çare buldum. Son gittiğim doktor bu ilacı önerdi. Bir ay içerisinde sivilcelerim de yok olma başladı. İkinci ayın sonunda ise tamamen geçmişlerdir. Yıllardır çektiğim dert bitti.
 • Merhabalar benim sivilcelerim tek tük çıkıyor onda da hemen üzerine bu kremi sürüyorum inanılmaz bir şekilde hemen kurutuyor.Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Bir krem nasıl olur da bu kadar etkili olur sivilcelerim geçti cildi pırıl pırıl oldu. Arkadaşların iltihabı nasıl yok ettiğimi soruyor clindoxly jel sayesinde diyorum inanmıyorlar.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git