Travazol Krem Nasıl Bir Şeydir,Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları

Travazol Krem Nasıl Bir Şeydir,Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları
13 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 8.100 kez okundu.

Travazol krem cilt üzerine sürülerek uygulanan ve hemen emilen bir krem çeşididir. Cilt üzerinde olan bazı sorunların tedavi edilmesinde kullanılır. Kremin kullanım alanı epey geniştir. Sadece tek bir nedenden dolayı değil birçok deri hastalığında kullanılabilir. İlacın ruhsat sahibi olan firma BİLİM İLAÇ SAN. ve TİC. A.Ş. olarak geçer. Bu bilgi ilacın kutusunda ve prospektüsünde yer alır. Travazol krem antifungal ve antienflamatuar ilaçlar sınıfındadır. Kullanımı ise doktor gözetiminde olur. Çoğu insan bu ilacı eczaneden alıp kullanma taraftarıdır. Ancak ilacın etken maddeleri konusunda ve negatif etkileşim yaptığı hastalıklar hakkında bilgi sahibi olunmadığı için bu şekilde kullanımı sakıncalıdır.

 

 

 

Travazol Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Travazol krem egzama, mantar ve itihapların tedavisinde kullanılan bir krem çeşididir. Krem içeriğinde 15 gram krem olan tüplerde satılır. Krem uygulamanın ardından kısa bir süre sonra cilt tarafından emilir. Pek çok sorunda kısa sürede tedavi sağlar. Ortalama olarak iki hafta içerisinde etkileri görülmeye başlar. Bu sürenin ardından ise hızla bir iyileşme dönemi ortaya çıkar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

1 g TRAVAZOL  krem 10 mg izokonazoi nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat içerir. Yardımcı maddeler ise Mineral oil No 6 (Likit parafın), Tween 60 (Polisorbat 60), Disodyum EDTA, Vazelin, Lanette O (Setostearil alkol), Arlacel 60 (Sorbitan stearat), Distile su olarak geçer.

 

Travazol Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

 • Bu cilt ürünü egzama ile birlikte seyreden ve ağır iltihabi durumlarda tedavi edici özelliğe sahiptir. Eller, parmak araları, kasıklar ve genital bölgeler dahil olmak üzere mantar enfeksiyonlarının başlangıç safhasından itibaren kullanmak mümkündür.
 • Krem içerisinde etken madde olarak yer alan İzokonazol nitrat, mayalara, maya benzeri mantarlara, birçok mikroba, küflere, bulaşıcı bir deri hastalığı çeşidi olan Erythrasma’yı oluşturan mikroorganizmalara karşı etki gösterir.
 • Yine kremin etken maddelerinden olan diflukortolon valerat ise kaşıntı, yanma, sızlama gibi sorunların önüne geçtiği gibi, iltihap ve alerjik durumlarda ortaya çıkan lezyonların etkisini azaltır.

 

 

 

Travazol Kremin Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Travazol mantar kremi haricen deri üzerine sürülerek uygulanır. Hekim tarafından başka bir şekilde uygulanması istenmemişse günde iki sefer sürmek yeterli olacaktır. Bu krem sürülen bölgede iyileşme tamamlandıktan sonra kremin kullanımı iki hafta içerisinde kesilmelidir. Bundan sonra başka bir krem ile bariyer tedavi uygulama aşamasına geçilebilir. Kasıl ve genital bölge kullanımda bu kural daha sıkı uygulanmalıdır.

Hamilelik Durumunda Kullanımı

Hamileliğin ilk üç aylık süresince kortikosteroid içeren ilaçların kullanımının sakıncalı olduğu bilinir. Bunun için Travazol deri kremi kullanımı sırasında gebelik şüphesi varda mutlaka doktora söylemek gerekir. Ayrıca krem kullanımı sırasında hamilelik ihtimali ortaya çıkarsa mutlaka doktor ile paylaşılması gerekir. Gebelikte uzun süre kullanımı ve geniş alanlara sürülmesi önerilmez.

Emzirme Durumunda Kullanımı

Emzirme döneminde ise bu krem kesinlikle göğüs uçlarına sürülmez. Emziren annelerin kremi kullanmadan önce doktorlarına danışması önemlidir. Tıpkı hamilelikteki gibi uzun süre kullanımı ve geniş alanlara sürülmesi emzirme döneminde de sakıncalı olabilir.

Araç ve Makine Kullanımı

Kremin araç ve makine kullanımı sırasında bilinen bir yan etkisi saptanmamıştır.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda mutlaka hekim kontrolünde kullanılması gerekir. Olumsuz bir etki oluştuğu durumda ise doktorla irtibata geçmek gerekir.

Böbrek / Karaciğer Yetmezliği Hastalarında Kullanımı

Böbrek ve karaciğer yetmezliği durumunda hekim tarafından önerilmediği sürece kullanılmaz. Ters bir etki durumunda doktora bilgi verilmelidir.

Kullanımın Unutulması Durumunda Kullanımı

Unutulan doz yerine çift doz kullanılmaz. Kullanım unutulduysa yeni doz şeklinin ne zaman başlayacağına doktor karar verir.

Fazla Kullanılması Durumu

İlaç tek doz olarak fazla kullanıldıysa herhangi bir sorun oluşması beklenmez. Bir sefere mahsus olmak üzere yutulması durumunda ise yine bir yan etki oluşması durumu söz konusu olmaz. Ancak yine de dikkatli olmak da fayda vardır.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle ayak ve genital bölge mantarlarında cildin yıkanmış, kuru olması önemlidir. Tam bir iyileşme sağlamak için çorap, iç çamaşırı gibi kıyafetlerin kaynatılması gerekir.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 • Bu cilt ürününün içeriğinde bulunan etkin maddeler  izokonazol nitrat, diflukortolon valerat veya  yardımcı maddelerden herhangi birine alerji olması durumunda bu krem kullanılmaz.
 • Tüberküloz, frengi , virüs hastalıklan (örneğin su çiçeği/varicella, herpes zoster), gül hastalığı, ağız civarında dermatit veya aşı sonrası görülen deri reaksiyonları söz konusu ise bu ilacın kullanımı sakıncalıdır.
 • Bakteri ile seyreden deri hastalıkalrında ilave tedavi uygulanması zorunlu olabilir.
 • Yüze sürülmesi gerekiyorsa göz ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.
 • Önceleri olsa bile glokom sorunu varsa doktora bildirilmesi gerekir.
 • İçeriğinde mikonazol, ekonazol ve tiokonazol olan ilaçların kullanımı varsa doktora bilgi verilmelidir.
 • Uzun süre kullanım ve geniş alanlarda kullanım yan etki oluşması riskini artırır.
 • Yüz, kasık, koltuk altı ve çocuklarda kullanımı sırasında dikkatli olunması tavsiye edilir.

 

 

 

Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 

İlacın olası yan etkileri arasında kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik, karın ağrısı, nefes almada güçlük gibi durumlar olabilir. Uygulama alanında kızarıklık, yanma hissi oluşabilir. Söz edilen ilk grupta bulunan yan etkilerin görülmesi durumunda acilen doktora başvurmak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Sivilce İçin Çok Etkili Aknilox Jel

 

 

Travazol Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Travazol krem satış fiyatı 30.62 TL’dir. Bu fiyat içerisinde KDV oranı da bulunur. İlaç Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan ilaçların listesinde yer alır.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

-ALBACORT 15 G krem

-FUGGY 15 gr krem

-FUNGOID 15 G krem

-FUNOCORD 15 G krem

-IZOCORT krem 15 gr

-IZOSOL S 15 G krem

-MANTAZOL krem 15 G TÜP

-TRACOVOL krem 15 gr

-TRAVOCORT krem 15 gr {

-TROKAR %1+ %0,1 krem (15 G)

 

 

Travazol Krem  Saklama Koşulları

 

Krem 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanır ve son kullanma tarihine kadar kullanılabilir. Bu saklama koşullarının üzerinde bir durumda kalması halinde bir başka tüpe geçilebilir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Travazol krem genital mantarlarda kullanılır mı?

Cevap 1: Krem genital mantarlar üzerinde etkilidir. Ancak kullanımına dikkat etmek gerekir.

 

Soru 2: Travazol krem yüze sürülür mü?

Cevap 2: Bu cilt ürününü gözlere temas ettirilmeden yüze sürülür.

 

Soru 3: Bu ilaç reçetesiz alınabilir mi?

Cevap 3: İlaç reçetesiz alınabilir, ancak en doğrusu bir hekim kontrolünde kullanmaktır.

 

Soru 4: Bu ürün ne kadar süre ile kullanılır?

Cevap 4: Travazol krem iyileşme sağlanana kadar kullanılır. Ancak herhangi bir yan etki oluşması durumunda kesilmesi gerekir. Ayrıca iyileşmenin ardından iki hafta sonra ilacın kullanımı kesilir.

 

Fito Krem Nasıl Bir Üründür,Faydaları Nelerdir,Fiyatı Nedir?

 

 

Travazol Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

 • Ayağımdaki geçmeyen mantarları kısa sürede iyileştirdi.
 • Genital bölgemde olan, koku ve kaşıntı yapan mantarların tedavisinde kullandım. Tamamen iyileştiğini düşünüyorum, şikayetlerim son buldu.
 • Parmak aralarımda meydana gelen egzama şikayetimi iyileştirdi, dayanılmaz kaşıntılarıma çare oldu.
 • Leke şeklinde ortaya çıkan mantar lezyonlarımı çabuk bir şekilde geçirdi.

 

 

Etiketler:

Travazol Krem Nasıl Bir Şeydir,Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Nilüfer dedi ki:

  Sivilce ve siyah noktalara kullana bilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Sivilce siyan nokta için kullanılmamalı. Sivilceler ve siyah noktalar için size önerimiz acnelyse krem https://ciltbakimim.com/acnelyse-krem-ne-ise-yararfiyati-ne-kadardirkullananlarin-yorumlari-h584.html bu linkte de detayları var bakabilirsiniz.

 2. Nilüfer dedi ki:

  Sivilce ve siyah noktalara kullanmam gerekirmi

  1. admin dedi ki:

   Sivilce siyan nokta için kullanılmamalı. Sivilceler ve siyah noktalar için size önerimiz acnelyse krem https://ciltbakimim.com/acnelyse-krem-ne-ise-yararfiyati-ne-kadardirkullananlarin-yorumlari-h584.html bu linkte de detayları var bakabilirsiniz.

Sayfa başına git